«Для реформування необхідна чесна розмова з суспільством»

Грейда Василь Васильович
27.12.2010
Шановний Вікторе Михайловичу!
Як на Вашу думку, чи дасть очікуваний ефект збільшення пенсійного віку в Україні?
Адже, при умові, що збільшення робочих місць не відбуватиметься, то просто ефекту збільшення наповнення пенсійного фонду не буде, єдиний плюс - зменшення кількості пенсіонерів в майбутньому. Але ж натомість проблема безробіття та працевлаштування молоді стоятиме набагато гостріше. Чи не кращим методом вирішення питання було б збільшення утримань із заробітної плати? (принаймі на певний період)

Віктор Пинзеник: Пенсійні зміни є інструментом вирішення фундаментальної української проблеми - великого дефіциту бюджету та стрімко наростаючого державного боргу. Саме ця проблема є головною перешкодою для інвестицій та створення нових робочих місць. Будь-ласка, прогляньте мої попередні відповіді іншим відвідувачам стосовно взаємозв'язку дефіциту та інвестицій.
Принципової різниці між віком та ставками відрахувань я не бачу. В обох випадках за це доведеться платити. У Вашому варіанті - нинішніми доходами, бо у кінцевому рахунку всі податки платять виключно громадяни. У варіанті віку - більш пізніші строки виплати.
Варіант підвищення ставок має серйозні ризики стосовно нарощування тіньової економіки. Ефект віку є кумулятивним, тобто щороку наростає.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: