«Економічна ситуація потребує адекватних дій»

Свєженцев Олександр
18.01.2013
У доповнення до першого питання: З відомоїї нам інформації договір о ЗВТ з ЕС тому не є опублікований, тому що по багатьом групам ураїнських товарів там є квоти зі сторони ЕС, а Україна, навпаки, повністю відкриває свій ринок. За заявою    Натомість будь-яких сигналів, що Україна може бути прийнята до ЕС немає. Навіть по заявам чиновників ЕС, Україна втратить до 5% ВВП. Яв Ви вважаєте, чи є нормальною практика, що Уряд створив невигідний для України догорів та тримає його у секреті?    

Віктор Пинзеник: Шановний Олександре! Зона вільної торгівлі у нас нібито є. Митний Союз не додав у цьому відношенні нічого нового. Ціни на газ у зв'язку зі вступом Росії до СОТ мають бути приведені до ринкових. Та й Вам очевидно, що ніхто нікому нічого дарувати не буде. Митний Союз є політичним, а не економічним проектом. ЗВТ з ЄС - крок уперед, бо збільшує можливості нашого доступу на ринок, що незрівняно більший за місткістю. Що стосується наших тарифних позицій, то вони й так досить низькі у зв'язку зі вступом України до СОТ. По-друге, тарифи на імпорт захищають економіку чи власника? Такий "захист" допоміг багатьом власникам викачати гроші в офшори і не думати про конкурентну здатність своїх підприємств. А для чого, якщо краще перекласти на споживача? Банкрутство - чудовий спосіб переходу до сильнішого, хто знаходить кращі рішення, технології, постійно у пошуку.
Звичайно, я не прихильник того, що курсовою політикою дотується імпорт і пригнічується експорт, чи взагалі імпорт звільнений від сплати ПДВ, або дискримінується національний виробник.
Я не бачу причин тримання у секреті документів щодо проекту угоди з ЄС. Вкрай небагато документів можуть бути віднесені до таких, попередня публікація яких небажана.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: