«З фальшивими грішми багатшим не станеш»

Владислав Бойко
23.01.2013
Шановний Віктор Михайлович!
Я студент, на данний момент досліджую тему зовнішнього і внутрішнього боргу України і був би вдячний вам за професійне роз'яснення одного питання.
В стуктурі запозичень України є стаття гарантований державний борг, тобто ті гроші, які держава буде віддавати у разі неплатоспроможності позичальників.
Ця сумма від року у рік зростає і наскільки я розумію, ситуація прикра, тому що в державі і без того достатньо боргів, а ще й додається ризик виплачувати гроші, які Україна в руках навіть не тримала.
А як пояснює такі кроки влада. Чи є у гарантованому борзі сенс? І чи публікується інформація скільки наданих гарантій прийдеться виплачувати державі через неспроможність позичальників? Яка ваша позиція стосовно цього питання.
Дуже дякую за допомогу!

Віктор Пинзеник: Шановний Владиславе! Гарантований борг - це явище, коли один бере гроші, а інший має повертати. У даному випадку - бюджет, тобто все суспільство. Подібного роду кредити ніколи не будуть добрими в силу того, що рішення приймає державний чиновник. Він при цьому ризикує не своїми, а чужими (нашими) грішми. А тому проблема тут не у неплатоспроможності позичальника, а в задумі.
Мені важко судити, який відсоток гарантованого боргу буде повертати бюджет. Але років 15 назад я писав Президентові України доповідну з приводу припинення порочної практики надання державних гарантій. На той час 85% сум по гарантованих боргах повертав не позичальник, а бюджет. Найгірший банк України ніколи не мав такого відсотка "поганих" кредитів.
За період із 2000 до 2008 рр. включно діяла заборона на державні гарантії (крім Укравтодору та іпотечної установи). На жаль, із 2009 року ця погана практика відновлена. У бюджеті цього року передбачено гарантій державни на суму 50 млрд.грн.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: