«Від відлагодженого механізму влади залежить формування майбутнього держави»

Сакалош Михайло
08.02.2011
Шановний Вікторе Михайловичу!
Прошу надати вашу оцінку податковому кодексу і ваші правки б до нього ?

Віктор Пинзеник: Шановний Михайле!
Якою б я хотів бачити податкову систему України?
Перше. Рівність бо справедливість. Податки платять усі за однаковими ставками. Ставки податків не можуть давати відповідь на інші проблеми. Для цього є інші інструменти, наприклад, адресна допомога або пряма бюджетна підтримка. Саме наявність різних ставок породжує таке явище як офшори. Останні можуть бути не тільки за кордоном, але й усередині країни.
Друге. Податки мають бути низькими. Але рівень оподаткування є наслідком рівня державних видатків. Неможливо відірвати одне від одного, бо до добра це не веде. Боргова альтернатива є всього лише ілюзією. Низький рівень державних видатків потребує серйозних системних реформ у освіті, медицині, пенсійному забезпеченні.
Третє. Принципово інша система стягнення податків, їх адміністрування. Я її називаю системою контролю відхилень, на відміну від нинішньої системи тотального контролю. Остання є ілюзією, бо тотальний контроль неможливий і по суті відкриває можливості «опіки обраних». Мова йде, по суті, про те, що справні платники податків забувають, що в країні є податкова адміністрація. До них роками ніхто не ходить. Контролюють лише тих, хто ухиляється. Треба лише оперативно виявляти збої, відхилення у сплаті податків. Для такого виявлення є чудовий інструмент – електронна декларація. Він не потребує контактів з платниками, виїзних перевірок, масок-шоу.
Новий Податковий кодекс не вирішує ці питання, навіть у другій частині. Поправити його неможливо, бо йдеться про якісно іншу податкову філософію. Тобто, потрібен новий документ.
Я не зачіпаю в даному випадку питання спрощеного оподаткування, яке має право на існування, але в дещо іншому вигляді.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: