«Від відлагодженого механізму влади залежить формування майбутнього держави»

Александр
25.02.2011
Виктор Михайлович здравствуйте!
Недавно прочитал Вашу статью,где Вы удивлены доверием населения к власти,которое характеризуется увеличением депозитов в банках.
Мое мнение совсем другое.Людям,у которых были средства,не остается другого выхода,кроме как нести деньги в банк.Жизнь дорожает,а доходы те же.Это не доверие,это безисходность.Тем более ставки падают,а это показатель того,что деньги особо давать без риска некому,спрос сжимается.
Разделяете ли Вы мою точку зрения.
В 2008 кризисном году,я послушал Вас и пошел на встречу своим компаньенам,уступив в заработке.Тем самым сохранил свой бизнес,за что лично Вам благодарен.

Віктор Пинзеник: Шановний Олександре!
Зростання депозитів - це не елемент довіри до влади, а поступове відновлення довіри до банківської системи, яка вистояла не завдяки владі. Бо її дії цьому не сприяли. Щодо першої причини падіння ставок - я згоден. Проблема ризиків наростає. Але є й інша причина. 20-22% річних при інфляції 10% - ненормальні ставки. Їх "підігрівають" хворі банки, а за ними змушені були потягнутися (при серйозному відтоку депозитів) і інші. Зараз ставки повертаються до нормального стану. У більшості випадків вони (за терміновими депозитами) все одно позитивні (вищі за інфляцію). Але відсутністьмалоризикованого кредитного ринку безумовно буде тягнути відсотки вниз. Тим більше, що монопольний покупець грошей (Уряд) понижує ставки, а вибору у банків немає. І тут Ви праві.
Ніяка безвихідь не змусить людей нести гроші у "хворі" банки. Пригадайте удар по доходах людей кризи 2008-2009 років. А вони гроші забирали з банків, а не несли в них.
Банківський сектор ще не одужав. Він залишається з проблемами. Для його оздоровлення потрібні дії, про які Ви можете прочитати на сайті (В.Пинзеник: Чому банки не відновлюють партнерство з економікою?)
Довіра до банківського сектора відновлюється, а неспокій залишається. І для цього є причини, що мають бути усунуті. Спокій з'являється, коли у громадян чи у більшості з них з'являється відчуття завтрашнього дня. А такого відчуття, на жаль, немає.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: