«Економічна ситуація потребує адекватних дій»

Копча Ю.Ю.
09.02.2013
Добрий день. Я, курсант ВІ Київського національного університету факультету фінансів і права. Хотів би звернутись до вас з питанням. В процесі служби і навчання вивчаючи спеуіалізованя предмети по фінсовому забезпеченні війчькових частин, оплати праці, грошового забезпечення переглядаючи нормативно-правову базу, що регламентують ці питання. Наприклад: Постанова КМУ №1298 Про оплату працівників на основі єдиної тарифної сітки розрядів і коєфіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери і Закон України про оплату праці в ст.6 Про оплату праці зазначається:
Тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі:
тарифної ставки робітника першого розряду, яка встановлюється
у   розмірі,   що   перевищує   законодавчо   встановлений  розмір
мінімальної  заробітної  плати;
Якщо нараховувати заробітну плату згідно Постанові КМУ № 1298 додаток 1.  у примітках зазначено , що в 2012 році розмір посадових окладів розраховується з розміру посадового окладу працівника 1 грудня - 839грн. це множиться на коєфіцієнт зазначений у додатку 1. Отже, з 1 по 5 тарифний розряд розраховуючи заробітну плату , працівник не отримує навіть мінімальної заробітної плати, що тягне за собою порушення закону. Виходячи з цього треба сказати , шо ЗаконУкраїни має більшу юридичну силу ніж ПКМУ. Чому потрібно користуватись саме ПКМУ, а не Законом України. Звичайно мені викладачі розяснювали з приводу цього питання.
Хотів би почути вашу точку зору на ці протиріччя.

Віктор Пинзеник: Я не буду влазити у юридично-правову площину даного питання. Думаю, для Вас очевидною є істина, що спожити можна тільки те, що є, що вироблено, яку б кількість папірців (вибачте, грошей) людям не видали. До кризи 2008 року перший тарифний розряд співпадав з мінімальною зарплатою. У 2009 році економіка впала на 15%. Це драматичне для мирного часу падіння. І в цьому році були розведені мінімальна зарплата і тарифна сітка, а мінімальна зарплата досягалася доплатами до тарифних ставок. Неважко здогадатися, якщо йти такою дорогою, не змінюючи тарифної ставки першого розряду, то скоро у всіх працівників зарплата зрівняється. Як елемент тимчасової дії це рішення було неминучим. Але воно не може бути вічним. Тарифна система має бути відновлена і ставка першого розряду має відповідати мінімальній заробітній платі.
Цьогорічний бюджет схвалено з дефіцитом у 50 млрд. Простіше кажучи, щоб здійснити передбачені у ньому видатки, треба десь  позичити 50 млрд. Що зміниться, якщо збільшення якихось видатків відбудеться за рахунок ще більших обсягів боргу? Однією рукою беруть, а другою ще більше забирають, бо повертати треба буде не тільки суму боргу, але й відсотки. З нашої ж кишені.
Країна має відновити тарифну сітку, але для цього має позбутися небезпечного явища - життя у борг.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: