«Економічна ситуація потребує адекватних дій»

Андрій
21.03.2011
Шановний Вікторе Михайловичу, Ви мені дуже імпонуєте, як державний діяч, політик, поважаю Вас як досить принципову людину, яка завжди мала свою власну позицію в питаннях державних фінансів. Але виходячи з останніх Ваших коментарів, занадто позитивний настрій Ваш я дещо не поділяю. По перше, Ви добре знаєте як формуються помісячні розписи в Міністерстві фінансів України, факт є фактом, що державний бюджет України виконаний, проте який він у першому кварталі у порівнянні з іншими місяцами 2,3,4 кварталів? Адже планові надходження є занижченими. По-друге я є великим скептиком тієї ситуації, яка склалася навколо з бюджетними призначеннями по місцевих бюджетах. Адже дефіцит цих коштів в масштабі країни є надзвичайно колосальним. Напевно, Уряд, чи безпосередньо Міністество фінансів України, формуючи нормативні забезпечення на рівні 2010 років, добре розуміє в якій ситаації опиняються місцві чиновники. Тож який є вихід із цієї ситуації? Єдиний вихід на мою думку напевно і є та оптимізація, про яку так боючись говорять наші політики. Хтось сказав, що американську економіку врятував автобус. так так мова йде про шкільний звичайнісенький автобус, яка врятував економіку від зайвих витрат. Тільки чомусь це абсолютно не сприймається у нашому суспільстві. На Вашу думку, чим слугується теперішній Уряд у цих кроках? Адже, навіть я, людина яка працює в органах місцевої влади, розумію ту відповідальність яка є на мені по відношенню до тих людей,яким я завтра, післязавтра не буду виплачувати заробітну плату?

Віктор Пинзеник: Шановний Андрію! Підтверджую свою позицію обережного оптимізму стосовно головної проблеми сьогодення - великого дефіциту бюджету та наростаючого у зв'язку з цим державного боргу. Зроблено певний крок у зменшенні проблеми. Це трохи зменшило її, але не усунуло. І загроза залишається. Тому проблема скорочення видатків і далі залишається дуже гострою.
 Один з напрямків дій, про який Ви говорите, мені зрозумілий. І він є правильним. І не тільки з точки зору коштів, але і якості освіти наших дітей, які живуть у невеликих населених пунктах.
В оцінці динаміки доходів бюджету я майже ніколи не  керуюся показником виконання плану (розпису), тим більше, що останніми роками він дуже часто підганявся під план. Я оцінюю динаміку фактичних доходів до відповідного періоду попереднього року. На поточний момент (за 2,5 місяці) приріст складає 44%. Я знаю проблеми з відшкодуванням ПДВ. Але в цілому динаміка непогана. Мене тривожить, що не робляться кроки щодо скорочення видатків. Більше того, лунають заклики до їх нарощення. Наростають ризики в інвестиційній сфері, що перекриває джерела майбутнього економічного зростання.
Насамкінець, відзначу приємну для мене позицію чиновника, який не живе єдиним днем. На жаль, це не дуже поширене явище, особливо, на вищому державному рівні.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: