«Для реформування необхідна чесна розмова з суспільством»

Олексій
29.03.2011
Шановний Вікторе Михайловичу! Ви неодноразово у своїх виступах і відповідях на цьому сайті наголошували на необхідності проведення пенсійної реформи. Яке Ваше ставлення до можливості прив"язки віку виходу на пенсію до очікуваної тривалості життя на пенсії і періодичного перегляду пенсійного віку, скажімо, раз на п"ять років виходячи з того, чи стали українці жити довше? Ще варіант: якщо вже всі визнаЮть, що підвищення до 60 років пен.віку для жінок зараз - це напівзахід, то чи не варто чесно і офіційно затвердити графік - у 2025 році ми підвищимо вік ще на 5 років, у 2035 - ще на 5... Щиро дякую за відповіді!

Віктор Пинзеник: Шановний Олексію! Проблема пенсійного віку не може бути прив'язана до тривалості життя (мається на увазі можливість її встановлення у віці непрацездатності, бо тоді втрачається логіка пенсії взагалі). Проблема у нестачі коштів на виплату наявних пенсій. Залізання в борг її не вирішує.
В Україні діє так звана солідарна пенсійна система, коли кожне працююче покоління утримує тих, хто працював раніше і утримував попереднє покоління. Звідси зрозуміло, що ця ситема дуже вразлива на зміни демографічної структури населення, що вимагає корекції пенсійного віку. Така корекція можлива і без демографічних коливань, бо чим вищий пенсійний вік, тим більший розмір пенсії можуть отримувати пенсіонери.
У майбутньому країні потрібна нова за філософією пенсійна система, коли кожен сам заробляє на пенсію і її розмір не залежить від чиєїсь волі, а виключно від власних трудових зусиль (що  відбиваються у заробітку людини). Але зміна філософії системи відволікатиме з нинішньої солідарної системи значні ресурси. Однак ніхто не має права позбавити пенсії нинішнє покоління пенсіонерів. Звідси два важливих висновки: 1) бідь-яка зміна системи можлива після збалансування доходів та видатків Пенсійного фонду; 2) така зміна системи займає багато років з тим, щоб громадяни, яким призначена солідарна пенсія, могли її отримувати.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: