«Для реформування необхідна чесна розмова з суспільством»

Іванченко Ігор
03.04.2011
Вікторе Михайловчу,
я прочитав "сповідь економічного вбивці" (декілька відео щоб зрозуміти про що мова http://www.youtube.com/watch?v=LCyJLOISK_o&feature=player_embedded http://www.youtube.com/watch?v=oARBdBtGenM&feature=player_embedded) і хочу спитати вашої думки - чи може бути що ганебна ситуація яка склалася з економікою сталася не з-за недбалості а з-за економічної агресії іншої країни чи групи країн проти України?

Віктор Пинзеник: Шановний Ігоре, проглянув запропонований Вами матеріал. Не до кінця, бо не бачив у цьому сенсу. Думаю, автор сповідував у першу чергу комерційні цілі (ажіотаж навколо книжки). Не можу судити про інші країни, бо не володію достатньо інформацією. Стосовно України я  її маю.
Одна із зачеплених тем - боргова залежність країни. Не хочете її мати - не робіть боргів. Але для цього бюджет має затверджуватись без дефіциту. А затверджується він тут, в Україні. Ніхто не девальвував ззовні нашу гривню у 2008 році. Світова криза була лише каталізатором, поштовхом, а причини її знаходяться на нашій території. Це популістська соціальна політика (вона має пряме відношення до обмінного курсу) та фіксований обмінний курс. Можна оцінити багато інших проблем країни. Причини їх знаходяться тут.
Звичайно, ми дуже залежні від світових процесів. Ми переважно не в силі ці процеси зупинити. Але в наших руках зробити все, щоб зменшити нашу вразливість від тих світових процесів, що можуть бути небезпечними для нас і добитися того, що потрібно нам (те, що можливо, наприклад, європейська інтеграція). Ніхто, крім нас, цього не зробить.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: