«Від відлагодженого механізму влади залежить формування майбутнього держави»

Александр
07.04.2011
Виктор Михайлович здравствуйте!Сейчас много разговоров идет вокруг такого понятия,как накопительные пенсионные счета.С 1997 года по сегодняшний день2011 год,наша национальная единица обесценилась в 4 раза.И это всего за 14 лет.Верите ли Вы в то,что в течении 45 лет накопительства себе на пенсию,что то останется от этих денег?Честно говоря я не верю.Каков Вы видите выход на ваш взгляд?

Віктор Пинзеник: Шановний Олександре! Ви абсолютно праві, пов'язуючи накопичувальну пенсійну систему зі стабільністю національної валюти. Накопичення взагалі (в т.ч. пенсійні) можливі тоді, коли не тільки зберігається вартість грошей, але й отримується певний заробіток. Це можливо лише за умови, коли рівень заробітку (%) перевищує інфляцію.
За період з 1997 р. (з грудня 1997 р.) до березня 2011 включно роздрібні ціни в країні зросли у 5,1 раза. Це в середньому 13% у рік або трохи більше 1% у місяць. За такої інфляції можливо зберегти гроші, отримати певний заробіток. Такий інструмент як ставки різних депозитів перевищували інфляцію. Виняток складав лише 2008 рік (рік входження у дуже серйозну кризу), коли інфляція склала 22,3%, а ставки депозитів були значно нижчими і, мабуть, 2000 р. з його інфляцією 25,6%. Минулого року при зростанні цін на 9,1% депозити були на рівні 18-20%. За даними березня річний показник інфляції становить 7,9%. Ставки за депозитами тримаються на рівні 10-14%, тобто залишаються позитивними.
Отже, накопичувальна пенсійна система потребує утримання низької інфляції, причому на тривалу перспективу. І це не має бути рівень 13% у рік (останніх 14 років) Ми повинні вийти на світові значення - 1-2% в рік.
Є ще один серйозний аспект проблеми. Перехід на накопичувальну систему означає, що ми відходимо від солідарної (коли кошти ідуть у солідарний фонд для нинішній пенсіонерів) і залишаємо гроші собі. Але ніхто не має права залишити на призволяще 13 млн.тих, хто раніше утримував попереднє покоління. А в солідарній системі зараз величезна дірка. Без серйозного ремонту солідарної системи (усунення дефіциту) так потрібна якісна зміна філософії пенсійного забезпечення неможлива.
Насамкінець, дуже сподіваюся, що коли Ви говорили про знецінення національної валюти, не мали на увазі зростання курсу долара. Ми живемо в Україні і витрачаємо на купівлю (придбання) гривні. Тому для нас важливо співставлення заробітків у гривні і зростання цін (як відомо, гривневих).Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: