«З фальшивими грішми багатшим не станеш»

Сорохтін Олександр
20.04.2011
Вікторе Михайловичу!
На Ваш погляд, чи є різниця для України між розрахунками за газ (з Росією) у доларах США і рублях? І якщо є, що вигідніше для країни?
Дякую

Віктор Пинзеник: Шановний Олександре! Сьогодні розрахунки між підприємствами України та Росії ведуться у вільно конвертованій валюті. Інакше кажучи, ми купуємо за валюту, яка надійшла від експорту. Що зміниться при переході на розрахунки в рублях? Рублі з неба нам падатимуть? Ні, їх треба заробити від експорту в Росію чи купити за долари, виручені від експорту в інші країни.
Чи збільшить такий перехід наш експорт до Росії? Знову ж ні, оскільки у режимі вільної конвертації валют за торговими операціями для покупця у Росії не має значення, якою валютою платити. Вибір робиться за ціною (за якістю теж). Але це ж робиться і зараз.
Очевидні загрози для країни у такому переході. НБУ (для забезпечення гарантованості розрахунків) повинен буде частину резервів тримати в рублях. Рубль не є світовою резервною валютою. Тому при оцінці наших резервів вони (рублі) не враховуються. Очевидними є і валютні ризики з рублями як у частині резервів, так і у буденному економічному житті.
Таким чином, нічого спільного з пожвавленням торгово-економічних стосунків з Росією ця ідея не має. Очевидно, за нею стоять далекосяжні геополітичні цілі. Дуже хотілось би, щоб її розуміли в Україні.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: