«Суспільство має платити не за кризу, а за вихід з неї»

Олександрович
23.05.2013
Шановний Вікторе Михайловичу,
Із великою повагою ставлюся до Вас і кожного Вашого слова. У мене питання загальне, теоретичне. Перечитуючи ваші статті (навіть відповіді тут) стає зрозумілим, що Ви критик життя у борг (я так розумію, як на національному, так і на індивідуальному рівнях). Спираючись на практику багатьох країн світу (наприклад, США чи Японї – які мають борг у більше 100% ВВП), чому життя у борг є поганим явищем, враховуючи той факт, що економіка планує «заробити» більше у періоді t+1? Іншими словами, якщо я знаю, що зароблю завтра 20% на запозичені кошти – я можу дозволити собі борг зі ставкою менше 19,99%. Чому не можна жити в борг, якщо Ти впевнений, що повернеш борг?
З повагою,
Гліб

Віктор Пинзеник: Шановний Глібе! Кредити в економіку - це теж позичені гроші. Водночас Ви ніколи не чули, щоб я говорив про недоцільність кредитів. Бо їх продуктивне використання в економіці відтворює і тіло кредитів, і генерує прибуток для сплати відсотків. Звичайно ж, якщо бізнес-ідея чи бізнес-проект вдалий.
Природа ж боргу така, що кошти витрачаються, або, як образно говорять, "проїдаються". А тому беручи, скажімо під 10%, Ви полегшуєте свою кишеню на ці 10%. Не є особливою проблемою, коли це разовий борг (під якусь особливо ситуацію) або коли цей борг незначний. Але в нашій ситуації борг уже значний (553,4 млрд.грн.). Він зростає, а головне - не усунута причина його істотного наростання.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: