«Світова криза – унікальний шанс для здійснення реформ»

Роман
09.06.2011
Шановний Вікторе Михайловичу!
Як, Вашу думку, уникнути проблем з розкрадання бюджетних кошт або недоотримання їх в таких питаннях як : виведення в офшорні зони, так звані "відкати" від 10% до 70% при держ. закупівлях, оплату праці "в конвертах". Як на мене величезні кошти втрачаються/розкрадаються у нас всіх з Вами. Можливо просто закрити "офшори"? Змінити радикально процедури держ.закупівель?Понизити навантаження на роботодавця, щоб було невигідно "відмивати" на готівку і платити в конвертах?

Віктор Пинзеник: Шановний Романе!
Перш за все треба мінімізувати функції, що покладаються на владні інститути. Менше коштів - менше можливих зловживань. Крім того, це дозволяє говорити про значно нижчий рівень оподаткування. Менші державні видатки - менші податки. Таке скорочення владних функцій потребує серйозних реформ в освіті, медицині, пенсійному забезпеченні. З передачею відповідних ресурсів самим громадянам.
Але це все одно не знімає проблему ефективності витрачання коштів. Головний шлях - прозорість.  Торги по державних закупівлях мають бути відкритими - жодних попередніх письмових пропозицій. Приходьте всі бажаючі і торгуйтеся. Вибір переможця - за єдиним критерієм - ціною. Як тільки з'являється два і більше - з'являються можливості для зловживань. Значна частина соціальних видатків пов'язана з пільгами. Ці видатки неможливо контролювати. Ніхто не знає, скільки пільговиків проїхало в автобусі сьогодні у Києві, Львові, Одесі. Отже, у цій сфері теж давно перезріли зміни.
Уникнення оподаткування потребує ліквідації офшорів. Перш за все вони в Україні, їх немало. Принцип простий - всі платять податки. Для зовнішніх (наприклад, Кіпр) вводиться спеціальний податок. Радикальних змін потребує система адміністрування податків. Неефективна система тотального контролю має бути скасована. Замість неї - система контролю відхилень. Простіше кажучи, "опікування" лише тими, хто не платить податки. Для цього є і необхідний технічний інструмент - електронна декларація, запроваджена у 2008 році. Це водночас дозволяє проводити автоматичне відшкодування ПДВ усім без виїзних перевірок.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: