«З фальшивими грішми багатшим не станеш»

Людмила Лук'янчук
22.07.2011
Працюючи головним бухгалтером, я вже давно побачила проблему пенсійного фонду. Тому завжди вважала, що кожна людина повинна мати заощадження в НПФ. Але недавно почула Ваше інтерв"ю з цього приводу і трохи засумнівалась у надійності цих фондів в Україні.Чи не могли б Ви приділити цьому трохи більше уваги?І чи маєте Ви заощадження в НПФ?

Віктор Пинзеник: Шановна Людмило! Я не маю заощаджень у НПФ.
Українське законодавство має серйозні прогалини у регулюванні їх діяльності. Я заперечував проти цього закону під час його прийняття, а після прийняття публічно звертався до Президента України з проханням ветувати його. Закон вступив, на жаль, у силу.
Дуже спрощено - його проблема у праві купувати майже будь-які активи. Але їх вартість може бути не та, що написана на папері. З паперовими балансами може бути все нормально. Хоча деякі активи можуть і взагалі нічого не коштувати. Тому законодавство щодо регулювання НПЗ потребує радикальних змін.
Але й у інших країнах з набагато кращими регуляторними нормами, можуть бути проблеми. НПФ інвестують вкладення пенсіонерів у активи. А яка їх вартість сьогодні? Для простоти розуміння: купили землю на хвилі постійного зростання цін, очікуючи на заробіток. Але ціни обвалилися. Вклали одну суму, а повернути можна меншу. А це чиїсь пенсійні кошти.
На мій погляд, треба взагалі відмовитися від пенсійного забезпечення. Ті кошти, що сплачують люди (чи за них в основному це роблять підприємства у вигляді нарахувань на заробітну плату), мають бути додані громадянам до їх заробітної плати. І нехай вони самі відкладають на старість. Форми можуть бути довільні, в тому числі НПФ зі значно сильнішим регулюванням їх діяльності. Однак виникає проблема тривалого перехідного періоду для тих людей, які за їх віком уже не зможуть накопичити і залишаться на солідарній системі.
Але ми маємо жити не тільки сьогоднішнім днем. Ми маємо залишити нашим дітям і онукам кращі системи, в тому числі - пенсійну.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: