«Для реформування необхідна чесна розмова з суспільством»

Височин Ігор Олександрович
24.08.2011
Шановний Віктор Михайлович. Хочу дізнатися Вашої думки: у випадку, якщо друга хвиля кризи накриє Україну чи сприятиме це поверненню цін на нерухомість до адекватного рівня?

Віктор Пинзеник: Шановний Ігоре Олексанровичу! Мені важко судити стосовно адекватності. Бо про яку адекватність ми говоримо: для покупця чи продавця, який, можливо, заплатив більше, ніж зараз може отримати від продажу. Очевидно, ідеться про зниження цін. Безумовно, новий кризовий удар призведе до падіння цін на нерухомість. Не думаю, що від такого падіння стане легше, бо це удар і по зайнятості і по доходах населення. І я не вважаю, що друга хвиля кризи є неминучою як у світі, так і в Україні. Дуже сподіваюся, що життя (досить серйозні проблеми) змусять владу зробити необхідні для цього кроки в нашій країні.
З часом у цінах на нерухомість має зникнути спекулятивна складова, що постійно "роздувалася". Банки, які значною мірою формували попит на нерухомість через кредити, стали і надалі будуть досить обережними та консервативними в оцінці вартості нерухомості та видачі під її заставу кредитів. Це впливатиме на ціни. Цей процес не буде миттєвим, бо є очікування власників щодо цін, по яких вони купували раніше нерухомість.
У цінах на нерухомість є ще одна абсолютно "зайва" складова - корупційна, пов'язана з відведенням землі, з погодженням призначення, з погодженням будівництва, прийняттям в експлуатацію. Її усунення потребує глибоких системних реформ у цьому секторі. Наприклад, ніякого дозволу на будівництво житла не треба. Земля продається на відкритих торгах із зазначенням можливого використання, наприклад, під житлове будівництво. Подібні дії усувають не тільки корупційну складову, але і різного роду плати за дозволи, погодження, які відбиваються на ціні нерухомості.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: