«З фальшивими грішми багатшим не станеш»

Ольга Дмитриевна Федорова
12.10.2011
Уважаемый Виктор Михайлович,
недавно мне довелось увидеть документальные фильмы американских кинорежиссеров: «Хозяева денег» (1996), «Деньги как долг» (2006), «Дух времени» (2007-2011), «Бесценный доллар» (2008). Эти фильмы видели многие люди по телевидению. Привожу очень кратко идеи фильмов.
1.Международная банковская система создана и действует по образцу и под управлением банковской системы США, а та, в свою очередь, состоит в зависимости от нескольких частных семей финансистов.
Вся всемирная история от Средних веков до настоящего времени проходила и проходит в интересах альянса международных банкиров. Правительства государств устанавливаются и сменяются, законы принимаются, социальное положение населения регулируется,  денежные реформы проводятся, экономические кризисы и войны провоцируются – все волею этого альянса и в его интересах. (Конечно, существуют и другие причины, но они – стихийны, а эта – сознательная, использующая остальные).
2.Существующий банковский бизнес пользуется финансовыми системами  - частичного резерва, ссудного процента - аморальными, неправовыми и уже приведшими к истощению ресурсов планеты. Необходимо реформировать денежную систему или вообще ликвидировать деньги как средства обмена, а также перейти к ресурсно-ориентированной экономике. Все это возможно весьма быстро с помощью новых технологий.
Есть еще идея – ввести в общее образование, начиная со школы, основы финансового образования.
Меня интересует Ваше мнение, как профессионала высшего уровня,  известного политика, а главное, моральной личности – об этом, а также относительно Украины;вообще обо всем, о чем Вы пожелаете сказать; или дайте, пожалуйста, ссылку, где прочитать Ваше мнение или мнение того, с кем Вы согласны.
Желаю Вам крепкого здоровья.
Ольга Федорова.
12 Сентября 2011г.

Віктор Пинзеник:  Шановна Ольго! Я не схильний думати, що світові процеси, в тому числі серйозні потрясіння кризи є результат свідомих зусиль певної групи людей. Хоча є немало людей, котрі готові будувати рай лише для себе і для яких особисті доходи та можливості впливу - понад усе. Більшість думаючих людей розуміють зв'язок процесів у їхніх країнах, у світі з їх інтересами.
Причиною багатьох стресів є помилки економічної політики, неправильне налаштування багатьох економічних систем. У політиків зріс страх до змін, без яких суспільний прогрес неможливий. Боротьба за владу превалює над змінами і провокує світовий популізм.
Ще гірше, технократи звикають до збоїв, до неправильних речей. Десятиліттями формувалася ілюзія: це помилково, небезпечно, але ж працює, дає доходи. Працює до пори, до часу. Колись прорве. Прориви останніх років, на мій погляд, вкрай користні для майбутнього. Світ задумався над тим, як він жив і вимушений реагувати. Ми не виняток, хоча поки що серйозно реагувати не збираємось. Але доведеться.
Мені здається, що світ потребує фундаментального оновлення організації свого життя. І почати треба з усвідомлення, з розуміння фундаментальної проблеми: для чого людині потрібен інститут держави, які потреби громадяни мають задовольняти самі і задоволення яких потреб вони повинні делегувати державі. Від відповіді на це питання залежить налаштування багатьох систем суспільства. Я почав розмову з даного питання у одному з посібників, що нині готується до друку. До публікації підготовленого матеріалу мені некоректно розміщати його на сайті. Але я це зроблю одразу після його виходу.
Що стосується освіти, то найбільш потрібним предметом є логіка. Нам дуже бракує людей, котрі, подібно Вам, хочуть розібратися в побудові чогось, в системі взаємозвязків, взаємозалежностей. Хотів би бачити зміщення нашої освіти у напрямку: голова - не посуд, а інструмент. Мені важко порадити Вам, що читати. Можливо я не з усім знайомий. Допускаю це. Відчуваю і свій обов'язок висловитися для більш широкого кола громадян щодо простого і водночас непростого явища економіки. Сподіваюся скоро дозріти до популярного для широкого кола читачів видання.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: