«Світова криза – унікальний шанс для здійснення реформ»

Олексанрович
25.11.2011
Шановний Вікторе Михайловичу!

В будь-який момент часу певна кількість вже надрукованих банкнот просто знаходиться в гаманцях у населення, в сейфах комерційних банків або НБУ. Який вплив вони (кожний окремо) справляють на грошову масу, якщо "просто" знаходяться і не використовуються? Дякую, чекатиму на відповідь.

Віктор Пинзеник: Хотів обмежитись одним словом "ніякий", але повинен деталізувати. Кожна гривня, що потрапила в НБУ, це гривня, що зникла з обігу. Якщо гроші лежать у кишені чи у сейфі без руху тривалий час, то технічно вони враховуються у грошовій масі, але не мають впливу на те, що нас у кінцевому рахунку цікавить - інфляцію та обмінний курс. Очевидно, Вас цікавить, чи є способи оцінки впливу подібних речей. Є, через швидкість руху, обігу. Збільшення швидкості рівноцінне збільшенню кількості. А швидкість зростає, коли виникають загрози для грошей (відбувається втеча від грошей,  коли завтра купиш менше, ніж можеш сьогодні).
Додаткове уточнення: ці процеси оцінють  не по банкнотах, а по загальній кількості грошей. Бо їх поділ на готівку і безготівку є технічним питанням.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: