«Економічна ситуація потребує адекватних дій»

Лукьяненко Андрей Анатольевич
28.01.2012
Скажите, пожалуйста, а почему, на Ваш взгляд, существует сейчас инфляция в Белоруссии? Ведь там государство, я уверен, строго регулирует выпуск бумажных денег, и не дает повышать цены бессовестным торговцам, как у нас.

Віктор Пинзеник: Шановний Андрію Анатолійовичу! На відміну від пори року, коли, скажімо, весна настає за зимою, інфляція не є неминучою. Вона є наслідком певних дій.
Уявіть собі ситуацію: економіка країни зростає на 5%, а доходи населення підвищують на 20%. Громадяни отримують на 20% більше, а на прилавках їх чекає лише на 5% більше продукції. Зрозуміло у що виливається решта, хоча це може бути і не відразу (через імпорт). Для того, щоб спожити щось (жити краще), його треба виробити. І гроші у цьому випадку виконують функцію посередника у споживанні виробленого. Але не можна спожити того, чого немає, чого не вироблено.
Згадаймо, як перед виборами щедрою рукою збільшили виплати, яких не дозволяла робити економіка. Спочатку це покривали імпортом, проїли валютні резерви, що призвело до обвалу національної валюти. Зараз "розплачуються" за це високою інфляцією.
Дуже подібне до того, що часто робиться у нас, коли людей намагаються "нагодувати" популізмом.
Зростаюча економіка має стати основою зростаючого рівня життя. Це має стати головною турботою Уряду. Звичайно ж, не тільки це.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: