«Розвиток ситуації не дає шансів уникнути адекватних дій»

Олександр Омельчук
17.02.2012
Вікторе Михайловичу, сьогодні у ЗМІ з'явилося повідомлення про про ризики розірвання угоди stand by між Україною та МВФ. На Вашу думку, чи можливий такий сценарій розвитку подій і чим він загрожує Україні?

Віктор Пинзеник: Шановний Олександре! На жаль, імовірність такого варіанту розвитку подій наростає.
Відносини українських урядів останніх років з МВФ нагадують стосунки з вередливою дитиною: хочу – не хочу, буду - не буду. Ми чули навіть «не треба». Чи може чекаємо, що нас уклінно попросять?
Хочу пригадати трохи історію стосунків. Перша програма (2008 р.) була скасована у зв’язку з невиконанням українською стороною зобов’язань щодо економічної політики (у побутовому вжитку є краще означення такої поведінки).
Нова програма спочатку в основному рухалася в означеному напрямку. Щоправда недовго. З аналогічних до попередньої ситуації причин.
Одним із фундаментальних каменів спотикання є небажання підвищувати ціни на газ та комунальні послуги. Хоча не неприпустимим у будь-якій ситуації, а тим більше у нинішніх українських реаліях, є політика урядів оплачувати газ і комунальні послуги, спожиті далеко не бідними громадянами.
Якщо хтось сподівається після «сповіді» отримати прощення «гріхів», то треба пам’ятати наступне. Перше: Греція, якій доводиться приймати вкрай непрості рішення. Чи можлива в такій ситуації політика подвійних стандартів?
Друге: виділення коштів попередньому Уряду. Наївно очікувати повторення. Бо тоді це була реакція на дуже хитку ситуацію у світі, яку дуже легко можна було розхитати І це не було проявом політичних симпатій.
Хочу зазначити ще одну важливу деталь. Сьогодні для нашої країни зарезервовано кошти під усю програму з МВФ. У випадку скасування програми скасовується і «бронювання». А в черзі достатньо країн із серйозними проблемами і потребами у фінансуванні.
Останні чотири роки країна стала заручницею дуже серйозних проблем. Деякі з них знову посилилися. У випадку розірвання угоди з МВФ неминуче радикальне загострення цих проблем. Уряд зобов’язаний уникнути такого сценарію.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: