«Суспільство має платити не за кризу, а за вихід з неї»

Ігор Володимирович
29.02.2012
Доброго дня Вікторе Михайловичу.
На Вашу думку, зараз можливе повторення ситуації 2008 року, коли значна кількість банків не взмозі була повернути вклади населенню. Маю на увазі ситуацію в банківській сфері в цілому.
Дякую.

Віктор Пинзеник: Шановний Ігоре! Відповідь на Ваше питання може бути і "так", і "ні" (ми маємо на увазі не ті випадки, коли припиняють своє існування окремі банки незалежно від подій, подібних 2008 року). Все залежить від дій, рішень, які в наших умовах передбачити дуже важко, а часто просто неможливо.
Банківський сектор пережив дуже тяжкий період і в цілому вистояв. Але проблеми (досить серйозні) в ньому залишились. Банки кинуті самотужки вирішувати власні проблеми (я у жодному разі не маю на увазі, що їм треба допомагати грошима), а ті форми, що Уряд використав - краще б не використовували. Кошти на рекапіталізацію банків - кошти, викинуті на вітер, на жаль. І їх не повернеш, або повернеш у значно менших розмірах. Банкам треба допомога у розв'язанні ситуації з проблемними вкладами. Бо саме тут криється проблема виконання ними своїх зобов'язань, у тому числі перед власниками депозитів (вкладів). Загальні економічні умови мають вплив на банківський сектор. Наприклад, обмінний курс національної валюти, оскільки велика частина кредитів це кредити, видані у твердій валюті. Важливе питання не тільки девальвації, але й спекулятивних речей навколо обмінного курсу. На мій погляд, саме вони у 2008 році спричинили відтік депозитів з банківського сектору.
Мені відносно просто було б відповісти на технічні питання: що треба зробити для оздоровлення банківського сектора (це і є проблема повернення депозитів). Але я не зможу дати відповідь на питання чи буде це зроблено. Бо останнє питання політичне, а не технічне.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: