«Світова криза – унікальний шанс для здійснення реформ»

Ігор Володимирович
29.02.2012
Доброго дня Вікторе Михайловичу.
На Вашу думку, зараз можливе повторення ситуації 2008 року, коли значна кількість банків не взмозі була повернути вклади населенню. Маю на увазі ситуацію в банківській сфері в цілому.
Дякую.

Віктор Пинзеник: Шановний Ігоре! Відповідь на Ваше питання може бути і "так", і "ні" (ми маємо на увазі не ті випадки, коли припиняють своє існування окремі банки незалежно від подій, подібних 2008 року). Все залежить від дій, рішень, які в наших умовах передбачити дуже важко, а часто просто неможливо.
Банківський сектор пережив дуже тяжкий період і в цілому вистояв. Але проблеми (досить серйозні) в ньому залишились. Банки кинуті самотужки вирішувати власні проблеми (я у жодному разі не маю на увазі, що їм треба допомагати грошима), а ті форми, що Уряд використав - краще б не використовували. Кошти на рекапіталізацію банків - кошти, викинуті на вітер, на жаль. І їх не повернеш, або повернеш у значно менших розмірах. Банкам треба допомога у розв'язанні ситуації з проблемними вкладами. Бо саме тут криється проблема виконання ними своїх зобов'язань, у тому числі перед власниками депозитів (вкладів). Загальні економічні умови мають вплив на банківський сектор. Наприклад, обмінний курс національної валюти, оскільки велика частина кредитів це кредити, видані у твердій валюті. Важливе питання не тільки девальвації, але й спекулятивних речей навколо обмінного курсу. На мій погляд, саме вони у 2008 році спричинили відтік депозитів з банківського сектору.
Мені відносно просто було б відповісти на технічні питання: що треба зробити для оздоровлення банківського сектора (це і є проблема повернення депозитів). Але я не зможу дати відповідь на питання чи буде це зроблено. Бо останнє питання політичне, а не технічне.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: