«Для реформування необхідна чесна розмова з суспільством»

Грейда Василь
18.04.2012
Доброго дня, Вікторе Михайловичу.
Цікавить Ваша думка щодо того, що "В Швеции только 3% расчетов осуществляются наличными. В СМИ появилась информация, что вскоре эта страна полностью откажется от использования банкнот и монет. Аргументами в пользу такого шага называют сокращение сектора теневой экономики, что приведет к повышению собираемости налогов, снижению уровня коррупции.
Кроме того, у банков не будет издержек на инкассацию, а также снизится уровень уличной преступности — ввиду отсутствия у граждан кошельков. Противники безальтернативного безналичного оборота говорят об опасности тотального государственного контроля." (БИЗНЕС №15(1002) от 09.04.2012)
Чи варто, чи реально Україні, принаймі, рухатися в такому ж напрямку?
Дякую за відповідь

Віктор Пинзеник: Шановний Василю! Ми і рухаємось у цьому напрямку. Ідеться не тільки про різного роду платіжні картки. Люди все більше користуються інтернет-банкінгом, здійснюючи свої платежі зі своїх рахунків через інтернет. Чи можливе в недалекому майбутньому швидке витіснення готівки у нас?
Згадаймо значний обсяг базарної торгівлі та торгової мережі у невеликих селах, де важко очікувати на швидке застосування для оплати спеціальних пристроїв. А в наших таксі немає навіть лічильників.
Якщо ж ми розглядаємо безготівкові операції як спосіб зменшення тіньової економіки, то досить важко очікувати цього за наявності узаконених офшорних схем. Ідеться не тільки і не стільки про зовнішні офшори. Офшори є всередині країни. Для них спосіб розрахунків не має значення, тим більше, коли деякі податкові системи дозволяють не обліковувати здійснені операції. І такі системи завжди будуть перешкодою у виведенні  економіки з тіні. Тому в першу чергу має бути проведена правильна податкова реформа, елементами якої має стати справедливість (податки сплачують усі) та нова система адміністрування (опіка тими, хто уникає сплати податків).
Є проблеми зайвих ускладнень  при здійсненні безготівкових операцій. Їх треба теж усунути. За таких та деяких інших важливих умов безготівкові операції наростатимуть як значно зручніший та безпечніший для людей спосіб розрахунків.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: