«Суспільство має платити не за кризу, а за вихід з неї»

дим
05.05.2012
Пане Пинзенику, які податки ви вважаєте найбільш корумпованими? Розставте по ранжиру 1 місце, 2, 3.
Які рецепти ви бачите для подолання, або мінімізації корупції по цим напрямах, й що робилось вами коли ви займали посаду мф?

Віктор Пинзеник: Шановний Дмитре! Очевидно, проблему треба ставити у площину зловживань, а не тільки корупції. Бо перша проблема значно масштабніша і завжди буде живильною основою для корупції.

Думаю, що Ви ставите питання не у площині виявлення фактів. Тут, напевно, лідирує ПДВ, бо це головний за обсягами податок, а крім того, на відміну від інших податків, тут застосовується режим повернення (відшкодування з бюджету). Важливіше те, як усунути зловживання.

Зачеплю лише деякі податкові питання. Бо причини не тільки у податках (наприклад, витрачання бюджетних коштів).

Перш за все, податки мають сплачувати всі. Бо проблеми тут не у зрозумілому явищі заздрощів. Нерідко неможливо працювати, коли поруч з тобою хтось не сплачує податків. При потребі будь-яка форма підтримки має здійснюватися прямо, коштами бюджету. У 2005 році був зроблений серйозний прорив у цій сфері. Більшість податкових пільг було скасовано. Не всі, на жаль. Бо є політичні умови. А зараз список "пільговиків" істотно розширили. Ці внутрішні "офшори" разом із зовнішніми мають бути ліквідовані.

Друге - податкова система працює за правилом: у одного "-", у партнера - "+". Тобто, якщо хтось відніс на видатки, інший - на доходи, збільшуючи базу оподаткування. Це дозволяє сформувати дуже ефективну і просту систему адміністрування, без виїзду на перевірки (безконтактний контроль), у тому числі зробити прозорою систему повернення ПДВ.

Робиться це на основі обробки електронних декларацій, що дозволяє легко виявляти тих, хто уникає сплати цих податків. Цій системі нелегко пробити собі дорогу. Електронну декларацію вдалося "пробити" з пятого заходу (у 2005 році вона була тричі провалена). Та незважаючи на унікальні матеріали результатів обробки електронної декларації, їх використання заблоковане. Бо тут, як і в багатьох інших випадках, ми стикаємося з проблемою відсутності політичного запиту на певні дії.

Насамкінець, важливим є і сам розмір податків. Це, можливо, найскладніша проблема. Бо її розв'язання залежить від публічних видатків, від тих функцій, виконання яких покладається на державу.


Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: