«Для реформування необхідна чесна розмова з суспільством»

Колесников Андрей Владимирович
30.05.2012
Віктор Міхайлович, доброго Вам дня! З повагою до Вас. Далі буду запит друкувати російською мовою, будь ласка, трохи простіше мені. Смотрю программу Polit club ( 30 мая) с Вашим участием, актуальная и интересная программа; определённую информацию получил, побывав на Вашем сайте. У меня вопросы: 1. На Ваш взгляд, удалить разрыв между экспортом и импортом в 14 млрд. долларов - какие шаги должны быть на государственном уровне (макроэкономические показатели, можно цифры); достаточно тезисно, пойму. 2. Большей частью интересен экспорт. Оздоровление именно этого направление каким Вы видите, в чем должна быть, извините, "фишка" Украинского продукта(исключив маркетинговые и коммерческие составляющие). Спасибо.

Віктор Пинзеник: Шановний Андрію Володимировичу! В першу чергу реагувати має обмінний курс. Курс не тільки реагує на проблему, він і лікує її. Завдання влади полягає в утриманні низької інфляції, тобто у збереженні купівельної здатності гривні, яку громадяни витрачають у країні проживання. Утримання курсу зберігає купівельну здатність у країнах, де ми не живемо. До того ж у більшості випадків утримання курсу та низької інфляції - несумісні завдання і можуть суперечити одне одному.
Нарощування експорту можливо у будь-яких сферах, іноді навіть несподіваних для нас. Але досить швидкий та істотний прорив можливо зробити  через аграрний сектор. У світі з'явилися величезні нові ринки збуту - Китай, Індія. Крім того, це потягне імпортозаміщення (через переробку). Але за нинішньої системи стосунків це неможливо. Важливо узаконити право купівлі землі всіма, хто на ній працює, включаючи юридичних осіб, усунути помилкові податкові норми для села (ПДВ при експорті зерна) та здійснити деякі інші кроки.
Я не говорю про цю єдину українську "фішку".  Гріх не зробити її однією з них у наших умовах.
На обмінний курс впливає не тільки баланс торгівлі товарами. Є ще послуги (тут у нас плюс). Є заробітчани (тут теж хороший плюс). Дуже вразливим для курсу є баланс боргових стосунків. Сума боргів становить 126 млрд. доларів, з них - коротких 57, а запасів менеше 31. Ми дуже залежні від повторного запозичення. На жаль, зараз вони неминучі. Проте водночас мають здійснюватися заходи для припинення життя у борг.
Багатовекторний вплив (у т.ч. на експорт) має поліпшення інвестиційного клімату, де ми маємо серйозні проблеми. Угода з ЄС важлива для нас із точки зору доступу до європейських ринків.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: