«Економічна ситуація потребує адекватних дій»

Березнюк А.Ф.
20.08.2012
Вікторе Михайловичу,
Сорос спродує долари і придбовує золото, він щось таки знає? Як ви гадаєте? Який прогноз на фінансове майбутнє? Поділіться секретом своєї готовності зустрічі із ним. А то нам так тяжко, нам так тяжко.

Віктор Пинзеник: Очевидно, що ви турбуєтеся про інструменти збереження заощаджень. Тобто йдеться про обмінні курси. Стосовно пари євро-долар - ми мало (точніше зовсім) не впливаємо на їх поведінку. За їх динамікою є реальні проблеми (суверенні, державні борги, в т.ч. США), елемент торгових воєн, спекулятивний елемент. Очевидно, що будь-які коливання сприяють спекулятивним діям. Це непроста гра. Треба завжди памятати: у цій грі є не тільки переможці, хтось має і програти. Бо нічого з нічого не виникає. Комусь може пощастить, комусь ні,  хтось пізнає і радість і смуток.
Є у світовій ситуації з суверенними боргами більш неприємна для нас усіх проблема. Вона має відношення до стану здоров'я фінансового сектора, до якого ми всі маємо причетність. Мені здається, що розуміння цього у світі є, але досить далеко до виходу з ситуації, а десь ще по суті не починали цього робити.
Бачу й інший аспект поставленого Вами питання. Співвідношення гривні до інших цінностей (долара, євро, нерухомості, землі). Не так ще давно ми жили в умовах, коли неважко було зробити прогноз щодо динаміки, скажімо курсу долара. Зараз це дуже важко. Бо обмінний курс є продуктом певних фундаментальних обставин. А тут вкрай багато знаків запитання без відповіді. Я не чую від Уряду таких відповідей. Замість того, я чую заспокоєння, що все у нас стабільно. Я не в кращій ситуації за Вас. Зберігаю заощадження у гривні і в даний час можу зберегти їх купівельну здатність (відсоткові ставки перевищують інфляцію). Але причини для занепокоєння не усунуті. Ситуація потребує професійних і не таких уже складних дій. Нема кому їх зробити. Поки що немає.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: