«Розвиток ситуації не дає шансів уникнути адекватних дій»

Небайдужий львів'янин
27.08.2012
Доброго дня, Вікторе Михайловичу.
Цікавить Ваша думка з приводу такого. Сьогодні в ЗМІ з’явилась інформація про те, що, в рамках рефінансування кредиту ВТБ, Кабмін здійснив випуск облігацій на 1 млрд. $. під 7,95% річних.
Шляхом нескладних розрахунків, виходить, що, у випадку зростання курсу долара з 7,99 нехай навіть до 9,0 за гривню, виплата % доходу та сума викупу вказаних облігацій унаслідок валютного ризику здорожчає для Уряду (= для нас) загалом більш як на 1,1 млрд. (!) грн. Чому за і без того немалих валютних боргів України, дану проблему ще більше посилюють шляхом використання доларових облігацій? Що це, – свідчення відсутності альтернативи в можливостях залучення ресурсів, чи черговий прояв оптимізму щодо стабільної гривні?
Дякую за відповідь.

Віктор Пинзеник: Ви звернули увагу на проблему, про яку я намагаюся достукатися другий рік. Запуск на внутрішньому ринку облігацій Уряду, номінованих у твердій валюті чи прив'язаних до твердої валюти, - це приклад неправильних рішень. І не тільки з точки зору "удару" по національній валюті. Тиск на обмінний курс і не усунуті причини для девальвації національної валюти роблять такі позики вкрай небезпечними для країни. Цього року Уряд зробив немалі запозичення на внутрішньому ринку в доларах за ставками 8,33-9,55% річних, у євро - за ставками 4,8-5,0% річних. Неважко оцінити, що при девальвації на 10% реальні відсотки за доларовими кредитами зростають у два рази,  у євро - втричі.
Оскільки ми говоримо про ту частину боргів, що пов'язані з бюджетом (Уряд не може брати борги для інших цілей), то очевидні проблеми із позиками для Уряду взагалі. Очевидно, є причини для цього. Але не усуваючи їх, застосування на внутрішньому ринку валютних позик не вирішує наявні проблеми, а лише породжує нові.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: