«Розвиток ситуації не дає шансів уникнути адекватних дій»

Павлова А.
11.10.2012
Доброго дня, Вікторе Михайловичу! Цікавить Ваша думка з приводу заміни ПДВ іншим податком. Оскільки цей податок було створено в Європі для стримування надвиробництва, нашій країні він не підходить. Більше того, це самий соціально несправедливий податок, оскільки витягує кошти із кишень незаможних громадян і навіть безробітних (заможні використовують лазівки в законодавстві і переважно не сплачують державі нічого). Яким податком Ви замінили б ПДВ і чи замінили б взагалі?
І чи призвела б повна відміна податків з інвестицій до піднесення економіки?

Віктор Пинзеник: Перш за все, всі податки витягають кошти з кишені всіх громадян. Податки не можуть бачити, що у когось у кишені. Якщо це спробувати зробити, то це тільки створює явище, що називають офшорами. Відомий факт, коли одна незаможна людина ввезла більше 10 тисяч імпортних авто без податків. Зрозуміло, хто скористався цією пільгою – далеко не бідні. Проблема бідності – це проблема не податків, а зовсім іншого економічного інструменту.
ПДВ є податком на споживання. Другим різновидом цього податку є податок із продажу (США). Між ними немає різниці (вона у технології збирання). Не хочу вдаватися у технічні деталі. Це єдиний податок, який не включається у ціну товарів у міжнародній торгівлі. Бо цим податком кожна країна оподатковує імпорт, незалежно звідки походить товар. Із цих же причин експорт має бути очищений від ПДВ, оскільки споживання відбудеться в іншій країні.
Всі решта податків включаються в ціну. Якщо тягар, що несе сьогодні ПДВ, перенести на інші податки, то це відразу вплине на наш експорт. Він стає неконкурентноздатним. З іншого боку імпортні товари отримають переваги, оскільки потраплятимуть в Україну без частини податків у вигляді ПДВ. За всіх інших рівних умов ця заміна погіршує конкурентну здатність нашої економіки на розмір ставки ПДВ. Ми ж не очікуємо, що зможемо диктувати податкову політику всьому світу. А ми дуже пов’язані зі світом, маючи експорт у 50% до ВВП. Проблеми практики застосування цього податку - не у ньому самому, а в небажанні та і в опорі його правильному використанню.
Сподіваюся, що коли Ви говорили про заміну ПДВ, то не мали на увазі оборотний податок, запровадження якого матиме руйнівні наслідки для економіки.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: