«Розвиток ситуації не дає шансів уникнути адекватних дій»

Марія
22.10.2012
Доброго дня, Вікторе Михайловичу! Як Ви оцінюєте в Україні ситуацію з банківським кредитуванням вітчизняної промисловості, зокрема і в докризові, і в теперішні роки? Які головні проблеми тут існують? Дякую.

Віктор Пинзеник: Шановна Маріє! Станом на 1.10.2012 р. банками видано кредитів на 803 млрд.грн. Це всього на 1,2% більше початку року. Підприємствам кредитів надано на 618,2 млрд. грн. (на 3,6% більше), фізичним особам – майже на 6,0% менше. Цей поділ досить умовний, оскільки в кінцевому рахунку населення повертає кошти в економіку. Порівняно з початком 2009 року обсяг усіх виданих кредитів зріс на 9,4%. За рік, що передував кризі (2008), кредитування зросло на 74%. Такими високими темпами кредитування зростало і в попередні роки. Це не було здоровим зростанням, оскільки ресурсом такого зростання були зовнішні позики. В результаті на початку 2009 року співвідношення кредитів до депозитів (вклади національних юридичних і фізичних осіб) складав 220%. Це одна з причин удару по гривні і подальшого тиску на обмінний курс. Це і одна з причин проблем банківського сектора а також проблема людей, які брали кредити у твердій валюті.
Банківський сектор досі не одужав, частка проблемних кредитів залишається високою. Необхідних і достатніх дій у цьому напрямку не проводиться. Спроби утримати на папері обмінний курс, політика гривневого голоду, що базується на відсутності прозорих процедур доступу до гривні з боку Національного банку, призвела до алогічних явищ, коли ставки за депозитами при нульовій інфляції сягають 20-25%, а відсотки за короткі депозити вищі за довгострокові. Економіка не може обслуговувати такі дорогі ресурси.
Перешкоджає кредитуванню економіки нездорова конкуренція з боку Уряду. Щомісяця тільки на обслуговування вже наявних боргів потрібно більше 10 млрд. гривень. Додайте до цих мільярдів кошти на покриття поточного дефіциту бюджету.
Погіршення інвестиційного клімату теж є чинником, що перешкоджає кредитуванню.
Із наведеного короткого огляду причин існуючих проблем зрозуміла і логіка дій.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: