«Суспільство має платити не за кризу, а за вихід з неї»

Александр Николаевич
03.12.2012
Уважаемый Виктор Михайлович! Объясните, пожалуйста, с экономической точки зрения, почему надо принимать бюджет с дефицитом?  И вообще, бюджет на следующий год больше чем за текущий? Это, как если бы я принял у себя дома в семье решение купить, например, авто в кредит, рассчитывая на повышение зарплаты в следующем году.

Віктор Пинзеник: Шановний Олександре Миколайовичу! Ніякої економічної логіки у цьому немає. Це втягування країни у життя ілюзіями - витрачати більше, ніж вироблено. Дефіцит породжує таке явище як борг. Кожного разу, живучи в борг і позичаючи одну гривню, ми знаємо, що треба буде повернути більше (відсотки). Наступного року 35 млрд. грн. з державного бюджету піде тільки на виплату відсотків. Ці кошти могли б бути джерелом для вирішення багатьох наших проблем, якби не було боргу.
Бюджетні позики - це не позики в економіку. Економіка повертає кошти в результаті своєї діяльності. Купивши, наприклад, за кредитні кошти сировину, її вартість повертається (а отже і кредит) при реалізації продукції відсотки сплачуються з прибутку. В бюджеті такого немає. Бо за його природою він передбачає безповоротне фінансування.
Можливі винятки. Наприклад, разові надзвичайні обставини, що потребують разової реакції. Але це не має бути правилом.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: