«Економічна ситуація потребує адекватних дій»

Плномаренко Станіслав
21.12.2012
Уважаемый Виктор! У меня к вам вопрос по поводу пенсионного фонда. Насколько я понимаю в нашей стране пенсия выплачивается из бюджета с налоговых поступлений граждан, а во многих странах мира пенсия не привязана к бюджету и выплачивается пенсионеру с его сберегательных счетов в банке, которые он на протяжении жизни откладывал. Так ли это? И второй вопрос. Поскольку множество банков ненадежны, а в бюджете не всегда достаточно средств возможно ли проведение закона или принятия поправки в конституцию, когда пенсионер получает пенсию не из бюджета или своих сбережений в банке, а прямо процентом со своих детей. Но если у человека по физиологическим причинам заведение детей невозможно тогда пенсию ему выплачивает государство. Как вы считаете пойдет ли такое решение на благо народу в виде повышения рождаемости, стабильной пенсии, меньшей зависимости от банков и государства и не противоречит ли это правам и свободам человека (отказ детей от выплат родителям)?

Віктор Пинзеник: Перш за все, хочу зазначити, що в Україні джерелом виплати пенсій є Пенсійний фонд - окремий бюджет. Проте, у зв'язку з нестачею коштів у ньому велику суму на пенсії перераховує бюджет.

У нас діє так звана  солідарна пенсійна система, в основі якої лежить ідея солідарності поколінь і кожне наступне покоління утримує своїх попередників. Це менш вразливо для пенсіонерів, ніж прив'язка до доходів своїх дітей, враховуючи, що кожен працюючий відраховував протягом свого трудового життя попередньому поколінню.

Діють у світі й інші системи. Наприклад, коли працівник не перераховує кошти у пенсійний фонд, а образно кажучи, формує свій власний пенсійний фонд. Така система усуває нинішню серйозну несправедливість у пенсіях, бо пенсія кожного стає залежною від того, що він сформував, тобто від заробітку і періоду роботи. Можливі й змішані варіанти. Проте, такий перехід неможливо здійснити швидко. Треба пам'ятати про нинішніх пенсіонерів. Тих, хто зараз на пенсії і не може сформувати власний пенсійний фонд, але у час своєї роботи перераховував кошти для утримання пенсіонерів.


Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: