«Для реформування необхідна чесна розмова з суспільством»

Анастасія
03.12.2010
Вікторе Михайловичу! На сьогодні в Україні досить жваво обгоорюється питання державного боргу. Дефіцит державного бюджету і борг в Україні продовжують зростати. Скажіть будь-ласка, в чому полягає проблема  Україні, адже як відомо, США мають постійно високий державний борг та дефіцит?

Віктор Пинзеник: Шановна, Анастасіє! Проблема України не стільки у рівні боргу до ВВП (хоча мене і це тривожить), а у темпах його зростання. На початок 2008 року прямий і гарантований борг складали 88,7 млрд.грн., зараз - 405 млрд. (у 4,6 разів більше). А причин його подальшого нарощування не уникнуто. Це дефіцит бюджету. За моїми оцінками, цього року він складе близько 100 млрд. грн. (минулого року - 104 млрд.грн.) Ви легко можете оцінити при існуючій ціні грошей на ринку, у що обходиться і буде обходитись тільки обслуговування боргу (сплата відсотків) при збереженні статус-кво (стосовно дефіциту). Це постійно наростаючі видатки, які посилюють дефіцит бюджету. Це дорога у нікуди.
Стосовно інших країн, будьте обережні у порівняннях. По-перше, їх борг утворився за дуже тривалий час, а не за менш, ніж три роки. По-друге, і для них це проблема, яку доведеться вирішувати. Прогляньте матеріали майже по всіх високорозвинутих країнах ЄС. Насамкінець, - "маленька" відмінність гривні від долара.Останній є світовою резервною валютою. Основна частина валютних резервів країн світу сформована в доларах. І проблеми долара є проблемою всього світу.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: