«Світова криза – унікальний шанс для здійснення реформ»

Сорохтін Олександр
07.12.2010
Вікторе Михайловичу!
Поясніть, будь ласка, Вашу позицію стосовно податку з обороту. Адже, на перший погляд, такий податок може "вбити" кілька зайців - прозорість, автоматична сплата (просте адміністрування), сплата податку всіма суб'єктами. Якщо, наприклад, ввести систему, подібну до виплати банками заробітної платні,коли банк не виплачує її, поки бухгалтер не покладе "платіжки" зі сплатою відрахувань до соціальних фондів. В такому випадку, поки не поклав "платіжку" з податком - не приймається "платіжка" з наступним відповідним перерахуванням. І податкова не потрібна (ось і ще скорочення державних видатків). Чому ж Ви проти такого податку?
Дякую

Віктор Пинзеник: Дуже простий податок. Тільки ні з кого буде його брати, бо він смертельний для української та й будь-якої іншої економіки. На відміну від ПДВ, коли з податку виробник повертає сплачений ним ПДВ, податок з обороту є кумулятивним (податок нараховується на податок). У таких умовах:
1. Імпорт знищить національного виробника. Імпорт має теж оподатковуватися. При ставці податку з обороту, наприклад, 5% імпорт обкладається 5% податком. Український товар буде оподаткований кілька разів, залежно від кількості стадій (станів) переробки. Наприклад, якщо він пройде 5 стадій, то товар буде оподаткований за ставкою 28% (1,055), якщо 10 - 63% (1,0510). Вибачте за спрощення, яке я вжив свідомо для простоти розуміння. Конкурувати неможливо.
2. Експорт стає неможливим. А ми дуже експортозалежні. Податок з обороту, як і ПДВ чи податок з продажу, є оборотним податком всередині країн. Світова торгівля ведеться за цінами, що не включають ПДВ. Бо питання їх оподаткування - внутрішнє питання кожної країни. Отже, китайський метал продаватиметься без оборотного податку, а український - з ним (розмір якого залежить від кількості стадій). Знову ж таки, неможливо конкурувати. Якщо ж повертати при експорті податок з обороту, то виникає та ж проблема, що й при відшкодуванні ПДВ.
3. Без уже згаданих обставин чимало українських підприємств загине. І не тому, що вони погано працюють. Бо у одних продукт проходить одну стадію, у інших кілька. Наприклад, одні металургійні комбінати мають і власний видобуток вугілля, і видобуток руди, і кокс і т.д. Вони сплачують раз 5% на метал. А інші, які виробляють лише метал, сплачують податок кілька разів (руда, вугілля, кокс тощо). Кілька десятків українських сімей створять крупні юридичні особи. А що робити решті? Не зачіпаю інших обставин, бо кожної з наведених досить. Решта - не принципово.


Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: