«Від відлагодженого механізму влади залежить формування майбутнього держави»

Сорохтін Олександр
07.12.2010
Вікторе Михайловичу!
Чи має сенс сьогоднішнє висловлювання колишнього першого заступника міністра  праці та соціальної політики Пала Розенка стосовно того, що "...рівень ВВП, який сьогодні має держава, дозволяє абсолютно безболісно збільшити заробітну плату в Україні як мінімум в 1,5-2 рази." (http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2010/12/07/219623)
І взагалі, чи можливий такий дісонанс в економіці? Чим тоді займався цей заступник міністра під час своєї каденції?

Віктор Пинзеник: Відома аксіома: спожити можна стільки, скільки вироблено. ВВП в Україні цього року буде близько 1,2 трлн.грн. Це 26 тис.грн у розрахунку на душу населення або 2170 грн. на місяць. Це всі доходи на людину (не тільки заробітна плата), включаючи дітей та інших непрацюючих, яких утримують. Але не все вироблене можна спожити. Частина іде на нагромадження, інвестиції. Воно не може потрапити на "стіл" громадян, бо натурально-речовий склад частини вартості виробленого продукту неможливо спожити. Наприклад, метал, який іде не тільки на авто (особисте споживання). Висновок очевидний: скільки не говори цукор - солодко не стане. Більші масштаби економіки дозволяють говорити про інший рівень доходів. Я не зачіпаю по суті Вашого питання проблему ефективності розподілу.
Не дайте себе збити з дороги правильних оцінок тіньовою економікою. Там є доходи, там виробляється і продукт - вони збалансовані. Ми ж говоримо про офіційну економіку і офіційні доходи.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: