«Суспільство має платити не за кризу, а за вихід з неї»

Влад Строев
12.12.2010
Виктор Михайлович!
Что страшнее в условиях кризиса - инфляция или безработица?
Резкое сокращение людей (на 20-30% в бюджетной сфере и госструктурах) сокращает расходы бюджета, но и ведет к снижению цены рабочей силы, сокращению потребления товаров и услуг, их производства (неговоря уже о выплате пособия по безработице) и, как следствие, - снижению отчислений в бюджет, хотя инфляция и будет теоретически на относительно низком уровне?

Віктор Пинзеник: Шановний Владе! Погано і одне й інше. Цінова та курсова стабільність є фундаментальною для вирішення безробіття. Нові місця створюють інвестиції. А вони неможливі, коли інвестор не може порахувати реальні доходи і витрати через ризики зміни вимірника "метра" - цін та курсу. Причини таких ризиків лежать у площині виликого дефіциту бюджету. Ці ризики мають бути ліквідовані, приведенням дефіциту до безпечних рівнів. Це певною мірою зачіпає вже другу частину Вашого запитання. Ви праві в тому, що скорочення видатків бюджету зачіпає споживання, а через нього і виробництво. Але це споживання - "позичене", воно не забезпечене власними доходами від економіки. Життя у борг, стрімке його нарощування може обернутися дуже поганими наслідками, в т.ч. для споживання, економіки та робочих місць. Кошти інвесторів у таких умовах (і внутрішніх і зовнішніх) ітимуть у інші країни. Крім того, оскільки власна економіка не забезпечує існуючий рівень споживання, значна частина його забезпечується імпортом. Створюється дуже поганий ланцюг - позичається валюта за кордоном і вона тут же повертається за кордон для придбання імпорту. Тому рішення щодо збалансування бюджету є неминучими для майбутнього, для інвестицій, нових масштабів економіки та нових робочих місць.
Інфляція лише створює ілюзію зайнятості. Між нею та безробіттям немає у кінцевому підсумку принципової різниці. Часткове чи повне безробіття принципово не відрізняються.
Неповна зайнятість означає зменшення виплат громадянам, зменшення їх купівельної здатності. Інфляція означає те ж саме. Крім того, вихід її за певні рамки веде до прямої втрати робочих місць внаслідок зменшення виробництва (пригадайте 90-ті роки).
Стосовно ціни робочої сили. Найвища зарплата не публічному секторі. А, по-друге, постійно зростаючий обсяг вакансій, попит тягнуть догори заробітну плату. А його у свою чергу формують інвестиції, що створюють робочі місця.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: