«Світова криза – унікальний шанс для здійснення реформ»

Сорохтін Олександр
14.12.2010
Вікторе Михайловичу!
Анатолій Чубайс визнав, що ваучерна приватизація була нелогічною і несправедливою, але "...в нас не було часу...". Ясно, що грошова приватизація на той період була також неможлива - просто у нас (громадян)після соціалізму не було інвестиційних коштів. В такому випадку, може "китайська" поступова модель дійсно більш ефективна, тому що дає можливість з накопиченням капіталу приватизовувати за реальні гроші?
Ми що маємо? Активи, що потрапили до певних рук задешево, апріорі не можуть викликати до себе поваги у вигляді інвестування, модернізаціїї та ін. Може варіант з реприватизацією та подальшою реалізацією на аукціоні "Криворіжсталі" може все ж таки бути виправленням помилок?
Які варіанти у нас були і завдяки яким крокам країна може повернути ефективність економіки?
Щиро дякую

Віктор Пинзеник: Шановний Олександре!
Модель ваучерної приватизації була проведена законом одним із депутатів, здається у 1992 р., як спосіб дати можливість усім отримати частину власності. Не хочу повертатися до того, що вже відбулося. Бо це вже факт. На перший погляд, реприватизація, хороший спосіб отримати за об'єкти реальну ціну. Але існує проблема - хто доплатить різницю. Власники нерідко змінилися, можливо і не раз. І заплатили вони попередньому власнику реальну ціну. Тому спроби реприватизації несуть серйозну загрозу для економіки - припинення інвестицій. Ніхто (всередині країни і ззовні) не стане ризикувати, якщо є загроза з'ясування стосунків щодо першого продажу.
Але в нас не все гаразд із грошовою приватизацією. На жаль, це узаконено законом через створення додаткових умов, що дозволяють наперед визначати власника. "Криворіжсталь" була поки що єдиним винятком, коли продаж відбувався за єдиним критерієм - ціною, що визначалася на відкритому аукціоні. Саме тому від продажу цього об'єкта отримано більше, ніж від усіх інших об'єктів державної власності до цього. Так має відбуватися вся приватизація тих об'єктів, що перебувають у державній власності. Для ефективного функціонування економіки потрібні рівність умов (відсутність у когось податкових пільг, доступу до ринків збуту, замовлень, коли інші такого доступу не мають) та конкуренція. Має діяти ефективний механізм банкрутства, що є не тільки способом "очищення" від боргів, але й способом зміни власника. В даному випадку я не зачіпаю загальні умови функціонування економіки.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Звернення громадян
П.І.Б*
Текст звернення*
E-Mail*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнку*: