«Суспільство має платити не за кризу, а за вихід з неї»

Статті / Інтерв'ю

Новини у форматі RSS
20.08.2012
"Відсутність політичної волі на зміни, небажання говорити з людьми, а найголовніше приймати необхідні рішення, у тому числі непрості – найсерйозніший український дефіцит. Другий, пов’язаний з ним і все наростаючий дефіцит, – це дефіцит моралі. Ні, не в суспільстві, а у політичному середовищі, що обирається нами, та у сформованих цим середовищем інститутах влади. Влада – це не місце для захисту особистих бізнес-інтересів чи створення власного бізнесу. Це, в першу чергу, відповідальність перед своїми співвітчизниками. Ми всі зобов’язані пам’ятати про природне призначення влади – служити людям", – підкреслив Пинзеник.
12.06.2012
From-UA
Eвро-2012 пройдет, и ничего чрезвычайного не случится. Конечно же, это событие повлияет с точки зрения наплыва валюты, потому что приедет много людей. Окажет это влияние и на потребление, и таким образом на экономику. Но судьбу страны это не решит. Хотим мы или нет, но если мы желаем смотреть в будущее, видеть его и не ждать каких-либо сюрпризов, мы должны навести порядок у себя дома.
21.04.2012
Радіо Свобода
Ми маємо зростання бюджету за 3 місяці на 16 відсотків, а затверджений бюджет передбачає значно більше зростання. І це при тому, що в нас з економікою не все гаразд. За березень деякі сигнали є мінусові. Промисловість падає. І це вже, до речі, не перший сигнал. Бо у грудні було перше падіння – на 0,5 відсотка, в березні – на 1,1 відсотка. Це дуже тривожні сигнали. Спад поглиблюється в будівництві, на вантажних перевезеннях. Тому очікувати на серйозний ріст доходів цього року неможливо.
04.02.2012
UBR
На жаль, є підстави у кредиторів до недовіри. Бо їх – обманювали. Їх обманювали у 2009 році. Подібні процеси недовіри існують і зараз, і тому, я думаю, до виконання цих умов відновлення програми не буде. Дуже важливо, щоб програма не була зупинена. Чому. Я чую заяви про те, що МВФ – це прапорець, за яким підуть інші гроші. Справа не тільки в прапорі. Україна реально потребує грошей. Порівняно з піковим значенням валютних резервів, порівняно з минулим роком Україна втратила 7 мільярдів доларів. І поки, що не має перспектив очікувати, що з валютними резервами ситуація буде доброю. Зобов’язання, які має Україна значно більші, ніж резерви, які вона має. Тим більше, ситуація з торговельним балансом не поліпшується, тому країні дуже важливо отримати цей кредит. Але я не хотів би зводити проблему до того, що треба влізти в борги.
13.01.2012
УНІАН
Коли ціни невпинно зростають, а дані Держкомстату свідчать заледве не про приборкання інфляції, коли українці зубожіють, а уряд та Президент заявляють про неухильне зростання економіки, хочеться поговорити про реалії із кимось, кому довіряєш. Ліберал за духом Віктор Пинзеник, працюючи віце-прем’єром та міністром фінансів у шести урядах, був послідовним у тому, що завжди закликав жити відповідно до статків. У 2009 році він пішов з уряду Тимошенко, не бажаючи підписувати проект бюджету, але його не було в числі тих, хто свідчив проти неї у Печерському суді. З надією на об`єктивний і неупереджений аналіз ми звернулись до нього за інтерв`ю.
09.12.2011
weekly.ua
Экономический рост, зафиксированный в нынешнем году, преимущественно был обусловлен наращиванием объемов экспорта украинских товаров. За первые три квартала они выросли более чем на треть. Легко понять, что бы произошло, если бы в мире и Европе не увеличивалось потребление. Однако прогнозы развития ситуации в мире в целом далеко не оптимистичны. Внутренние факторы тоже не слишком радуют
08.11.2011
Радіо Свобода
Міжнародними валютними резервами країни вважаються долар, євро, золото і ще кілька валют, які мають сильні позиції. І не тільки валюти. Можуть бути дуже ліквідні інструменти у вигляді облігацій позик державних. Хоча тут скоро виникнуть проблеми. Очевидно, не всі облігації будуть вважатися з точки зору високоліквідних міжнародних валютних резервів. Це вже перша проблема. Але вона породжує другу проблему. Друга проблема пов’язана з тим, що всі ризики, пов’язані з рублем, а я не думаю, що ми можемо бути спокійні відносно російського рубля відносно коливань, Україна бере на себе.
27.10.2011
УНІАН
Економіки в угоді про ЗВТ в рамках СНД небагато. Може, під лупою хтось щось знайде. Що зміниться з 1 січня? Газ наприкінці цього року продавався по 410 доларів. Бо дуже високе експортне мито. Наступного року він знову продаватиметься з експортним митом. А де вільна торгівля, яка не передбачає експортних мит? Ідемо далі. Що зміниться з умовами поставок українського металу на російський ринок? Нічого. Як були попередні угоди з вилученнями, причому щодо фундаментальних енергетичних носіїв, так нічого й не змінилося зараз.
27.10.2011
День
Віктор ПИНЗЕНИК убачає українські проблеми не в кредитах, і навіть не в їхньому розмірі, а в махровому популізмі політиків і в небажанні відверто розмовляти із суспільством. Про державний бюджет України на 2012 рік, результати роботи комісії МВФ в Україні, курс гривні до кінця року, вирок екс-прем’єру Юлії Тимошенко та перспективи української торговельної інтеграції — в інтерв’ю Віктора Михайловича «Дню».
14.10.2011
УНН
Якщо за серпень було продано і куплено 5 млрд. дол. і якщо в середньому 500 дол. одна трансакція, то це 10 млн. копій. Я навіть не уявляю, для чого було це рішення і що воно дає. Я не уявляю, яким чином можна перевіряти 10 млн. копій. Я думаю, що це реакція на тиск, що йде на гривню. Але ж це рішення нічого не дає! Хіба ж у нас в Україні проблема купити валюту? Валютний обмін просто переходить у тінь, де не потрібно ані паспорту, ані автобіографії…
12.10.2011
Главком
Будь-який борг – це загроза, що ви колись можете його не повернути. Щоб ви ніколи цього слова не чули, не живіть в борг. Дефолт завжди пов'язаний з боргами, але не завжди борг закінчується дефолтом. Коли країна нарощує борг і нарощує дуже швидко, ймовірність дефолту різко зростає.
15.09.2011
Львівська пошта
Криза вивела на поверхню чимало серйозних системних проблем багатьох країн світу. Довелося ці проблеми не тільки побачити, але й реагувати на них. “Ми бачимо непрості заходи, що вживаються у багатьох європейських країнах”, – зазначив “Пошті” екс-міністр фінансів України, доктор економічних наук Віктор Пинзеник. Недавні події навколо граничного боргу США економіст сприйняв як оптимістичний сигнал, бо питання ставилося у площину необхідних рішень. Таких непростих, непопулярних рішень потребує й Україна, певен екс-міністр. “
29.06.2011
Фокус
Бывший министр финансов Виктор Пинзеник встревожен стремительным ростом внешнего долга Украины. О призрачности низких цен на российский газ, бесполезности налоговой реформы, пенсионном ремонте и возможном дефолте в Украине он рассказал Фокусу
09.05.2011
"Левый берег"
Виступ Віктора Михайловича Пинзеника, екс-віце-прем’єр міністра України та екс-міністра фінансів України, під час дебатів «Вільний ринок землі – загроза українському селу».
06.05.2011
Радіо "Свобода"
Дефіцит бюджету. Це відсутність бажання реагувати на серйозні проблеми, у яких країна опинилася у 2008 році, які не вирішувалися минулого року і, на жаль, не вирішуються цього року. За моїми оцінками, величезний дефіцит, який заклав уряд у цьогорічний бюджет, призведе до того, що до кінця року борг може сягнути цифри понад 400 мільярдів гривень.
14.04.2011
Віктор Пинзеник, екс-міністр фінансів
У режимі Митного союзу можна проїсти весь бюджет України. Уявіть, що в ЄC весь російський газ буде продаватися через фірму, зареєстровану "Газпромом" в Україні. ПДВ від видобутку газу буде зараховуватися в бюджет РФ, а відшкодувати ПДВ за експорт газу повинен буде український бюджет. Може і не вистачити.
18.03.2011
ТСН
Слово "дефолт" завжди асоціюється з борговою ситуацією. Утім кілька років назад ймовірність дефолту також була високою. Чи означає це, що країна неминуче має його пережити? Ні. Це означає, що в країні є серйозні проблеми з коштами, які терміново потрібно вирішувати.
25.02.2011
"Дело"
Виктор Пинзеник — о причинах «осторожного оптимизма» и основных рисках экономической политики новой власти. Попытки построить рай для отдельных компаний ничем хорошим не закончатся. Это опасная иллюзия. Если хотите рай для себя не только сегодня, но и завтра — создайте его для всех. Какой смысл отдельной компании бесконечно наращивать производство, если ее продукт скоро некому будет покупать? Наличие рядом обеспеченных людей — залог того, что завтра вы станете еще богаче.
31.01.2011
Радіо Свобода
Проблема України в тому, що такого стрімкого нарощування боргів мало хто знав. У нас борг України був 12% від ВВП  на початку 2008 року. Це 3 роки назад. А зараз 40%! 100 мільярдів боргу додається кожного року.
21.12.2010
"Главред"
Модернізацію ГТС має забезпечувати власна діяльність компанії НАК «Нафтогаз України». Це у свою чергу потребує рівноправних партнерських відносин із РАО «Газпром», ліквідації «Нафтогазу» як соціального інституту (останніми питаннями має займатися бюджет). Якщо ж, по суті, хочуть віддати трубу, то краще її продати. Бо це краще, ніж віддати.

Статті 21 - 40 з 58
Початок | Попер. | 1 2 3 | Наступ. | КінецьВсіСпілкування

Гриценко Володимир Андрійович :
Шановний Вікторе Михайловичу, скажіть будь ласка, якою ціною велася політика фіксованого валютного к ...

Віктор Пинзеник: Шановний Володимире Андрійовичу! Навряд чи скажу зараз більше, ніж сказав у своїй статті &quo ...

Бут Валентин Вікторович :
Як я розумію, протиснувши бюджет 2015, уряд взяв курс на дефолт. Якщо так, то часу виправити той кур ...

Віктор Пинзеник: Шановний Валентине Вікторовичу! Сьогодні немає сенсу говорити про щось, не вирішивши головного - здатності держави фінансувати видатки. Ця здатність втрачена у зв'язку з ве ...

Колпакчи Олег Валентинович :
Прокомментируйте пожалуйста эту реформу ЕСВ.
Особенно интересно ваше мнение об источнике (я и
...

Віктор Пинзеник: Шановний Олеже Валентиновичу! Мені важко зрозуміти рішення щодо ЄСВ в умовах, коли нестача коштів у Пенсійному фонді цього року оцінюється майже у 100 млрд. грн. А бюджет, ...

Відео