«Світова криза – унікальний шанс для здійснення реформ»

Статті / Інтерв'ю

Новини у форматі RSS
02.08.2019
Екс-міністр фінансів Віктор ПИНЗЕНИК, який був запрошений в як один із викладачів на тренінг для новообраних депутатів від «Слуги народу» в Трускавці, «у більшості» слухачів побачив бажання вчитися. Про свої враження він написав у Facebook. Від оцінок і узагальнень за підсумками зустрічі він відмовився, аргументувавши це так: «Було б передчасно і неправильно». «Чи сподівався я чогось навчити знову за одну зустріч? Взагалі, я вже давно не вчу в традиційному розумінні. Завжди намагаюся навчити і змусити думати, шукати рішення, обґрунтовувати їх. Звичайно ж, це неможливо зробити за одну, дві або більше зустрічей або дискусій», — пояснив він.
29.09.2017
«Премьер называет главный финансовый документ на 2018 г. бюджетом «роста и экономического развития». Но мне трудно согласиться с этим «ярлыком». Как и наслаждаться будущим экономическим развитием. Ибо последнее прогнозируется на уровне 3%, после спада на 6,6% и 9,2% соответственно в 2014 и 2015 гг.», - начинает беседу с нами бывший вице-премьер и экс-министр финансов и экономики, народный депутат Виктор Пинзеник.
14.09.2017
Потрібно зрозуміти беззаперечну істину: не можна спожити те, чого немає. Для того, щоб спожити, потрібно виробити. А ми не виробляємо стільки, як США і Канада. Тому, якщо ми хочемо вийти на європейські стандарти, маємо вивести економіку на відповідний рівень. Детальніше - в  інтерв'ю для видання "Персона"
01.10.2015
"ФрАза" 
Что происходит с украинским бюджетом? Возможно ли создание в Украине контрактной армии? Не станут ли эти местные выборы еще одним серьезным испытанием для нашей страны и, наконец, когда Украина перестанет жить в долг? Об этом и многом другом в эксклюзивном интервью «фрАзе» рассказал депутат Верховной Рады Украины четырёх созывов, председатель партии «Реформы и порядок» (1997-2010), дважды вице-премьер-министр Украины (1992—1993), 1-й вице-премьер-министр Украины (1994—1995), дважды министр финансов (2005—2006, 2007—2009) Виктор ПИНЗЕНИК.
23.09.2015
Боргова криза не є породженням останніх років. Борги формувалися починаючи з 2008 року і зумовлені небажанням реагувати на виклики, що стояли і стоять перед країною. Але найбільший приріст боргу відбувся минулого року – 516 млрд.грн. Майже 300 млрд.грн. зумовлено девальвацією гривні. Решта не мають відношення до зростання курсу, бо це гривневі борги.
17.09.2015
Представлена громадськості домовленість щодо реструктуризації зовнішніх боргів України, що включає списання його частини (20%), насправді такого списання не містить. У цьому легко переконатися, заглянувши у відповідний урядовий документ. Так, реструктуризацію боргів там знайдемо, а от декларованого прощення боргів немає.
16.03.2015
Україна отримала перший транш від МВФ, прийняла ряд болісних змін до Закону «Про державний бюджет», низку рішень, що змінили пенсійне законодавство. Залишається ще багато невирішених питань. Серед яких і енергетична залежність країни, і несприятливі умови для розвитку бізнесу.
Саме про ці фактори кореспондент Укрінформу говорив з народним депутатом колишнім першим віце-прем'єр-міністром України (1994-1995), колишнім міністром фінансів (2005-2006, 2007-2009) та відомим економістом Віктором Пинзеником
02.03.2015
Не знаю жодного серйозного експерта чи авторитетної організації, яка б у своїх оцінках економічної ситуації в Україні прогнозувала цьогорічний курс гривні на рівні, який ми спостерігаємо останніми днями. Наша країна є, на жаль тим місцем, де прогнози - вкрай невдячна справа. Бо коли їх роблять, фахівці орієнтуються на професійну, адекватну та відповідальну поведінку. А тут ми взагалі непрогнозовані. Чому ж лихоманить гривню?
13.02.2015
Мене вже важко чимось здивувати в українській політиці, але деякі голосування протягом останніх днів вражають навіть мене. Скільки пафосу, скільки емоцій завзятих поборників корупції, коли голосувався закон щодо антикорупційного бюро! Та від самих цих емоцій корупція мала б крізь землю провалитися! Але вже через півгодини голосувався інший закон – стосовно державного приватного партнерства. Яке відношення він має до проблем корупції – кожен може судити сам.
20.01.2015
Екс-міністр фінансів України, екс-віце-прем'єр Віктор Пинзеник є депутатом Верховної Ради від "Блоку Порошенка" (№17 у списку). Тому він може собі дозволити говорити про дії Уряду відверто. Журналіст LB.ua попросив його проаналізувати виконання минулорічного бюджету та оцінити текст бюджету на 2015 рік, а також хід економічних реформ.
12.07.2014
LB.ua
"Я не можу спокійно чути репліки на кшталт: "чи виживемо ми без сходу". А вони — це хіба не ми? Крим — це ми, Донецьк — це також ми. Можна прожити без будь-якого виробництва — все можна зараз у світі купити. Але я ще раз наголошую, що не можна загрози втрати територій оцінювати тільки з економічної точки зору".
20.06.2014
Ми переживаємо вкрай непростий період. Перед нами – надзвичайно серйозні виклики. Але це й унікальний шанс для змін, для прориву. Суспільство висловило феноменальну волю до такого прориву. Наші громадяни добиваються не просто і не тільки зміни облич через дострокові вибори Президента, Верховної Ради України. Не менш важливим є зміна системи організації влади, правил її побудови, функціонування, взаємодії окремих її елементів. Без такої зміни те, що зараз називають повним перезавантаженням влади, дуже легко перетвориться у те, що скоро називатимуть недоперезавантаженням, або, якщо комусь це більше подобається, - перенедозавантаженням. Дуже і дуже цього не хотілося б.
06.09.2013

Зеркало недели

Виктор ПИНЗЕНИК в интервью ZN.UA рассказал чем обоснована нереальность нынешнего госбюджета и почему ему нужен секвестр, о несправедливости нынешних "справедливых" цен на газ для населения и системных изъянах государственной социальной политики, чем чревато дальнейшее наращивание государственного долга и какие существуют возможности сбалансирования главной государственной сметы страны.

14.06.2013
«Главком»
Від закликів економіка не росте! Від добрих побажань – також. Можна скільки завгодно говорити, що економіка буде рости, але від цього рости вона не буде. Ми маємо результати першого кварталу: -1,1%.  Мінус не стає плюсом без дій. Економіка не має підстав для росту.
14.02.2013
"Високий замок"
Без припинення порочної практики «жебрацтва» не бачу сенсу в кредитах. Вони тільки маскують проблеми, які не зникають, а лише поглиблюються. Сенс у кредитах є, коли країна здійснює кроки, що в майбутньому знімають її з цього «кредитного наркотика». Однак цей кредит нам потрібен. Без перекредитування не вдасться втримати ситуацію. Протягом цього року треба повернути 60 мільярдів доларів зовнішнього боргу, а резерви — лише 25 мільярдів. Арифметика явно не в’яжеться. Без нових кредитів у цій ситуації не обійтись.
19.12.2012
Співпраця в економічній сфері з іншими країнами – це правильне, прагматичне бажання наших співвітчизників. Бо від цього залежить стан нашої економіки, наше життя. Та чи така співпраця ховається за фасадами Митного союзу, до якого нас так наполегливо намагаються втягнути?
30.11.2012
Віктор Пинзеник підтверджує, що ситуація рухається в бік погіршення. Відомий економіст і урядовець зі стажем впевнений, що влада «малюватиме» райдужні цифри і далі, а політика Національного банку несе загрози для безпеки країни. Про це, а також про кроки, які наближують Україну до Греції, про можливість шокової девальвації гривні та про плани своєї політичної сили Пинзеник розповів в інтерв’ю «Главкому».
13.11.2012
ЛІГАБізнесІнформ
Страна не может избежать сокращения расходов. Логика такого сокращения проста и понятна нашим гражданам - логика приоритетов. В обязательном порядке должна быть сохранена социальная защита малообеспеченных граждан. Крайне важно, как я это предлагал в своей докладной записке правительству, будучи министром финансов, начать с власти, продемонстрировать ее готовность идти на самоограничение.
09.11.2012
"Корреспондент"
Есть вещи, которые экономисты просто не обсуждают. Это касается и обменного курса, и жизни в долг. Все рецепты давно известны. Другое дело, что на эти изменения нет политической воли. Второй блок решений касается инвестиционного климата. Все, что мешает инвесторам, мешает их работе, создает неоправданные риски, должно быть выброшено на свалку истории.
28.09.2012
Комсомольская правда в Украине
Экс-министр финансов рассказал о том, что происходит с экономикой страны и чего ждать после выборов
13.09.2012
АиФ
2 сентября украинская национальная валюта отметила 16-летие. За эти годы гривня знала взлеты и падения и не раз заставляла украинцев волноваться за свои доходы и сбережения. Насколько она надежна сейчас, и какие экономические риски угрожают Украине? Об этом «АиФ» рассказал экс-министр финансов, глава Украинского фонда поддержки реформ, седьмой номер в избирательном списке партии «УДАР» Виктор ПИНЗЕНИК.
20.08.2012
"Відсутність політичної волі на зміни, небажання говорити з людьми, а найголовніше приймати необхідні рішення, у тому числі непрості – найсерйозніший український дефіцит. Другий, пов’язаний з ним і все наростаючий дефіцит, – це дефіцит моралі. Ні, не в суспільстві, а у політичному середовищі, що обирається нами, та у сформованих цим середовищем інститутах влади. Влада – це не місце для захисту особистих бізнес-інтересів чи створення власного бізнесу. Це, в першу чергу, відповідальність перед своїми співвітчизниками. Ми всі зобов’язані пам’ятати про природне призначення влади – служити людям", – підкреслив Пинзеник.
12.06.2012
From-UA
Eвро-2012 пройдет, и ничего чрезвычайного не случится. Конечно же, это событие повлияет с точки зрения наплыва валюты, потому что приедет много людей. Окажет это влияние и на потребление, и таким образом на экономику. Но судьбу страны это не решит. Хотим мы или нет, но если мы желаем смотреть в будущее, видеть его и не ждать каких-либо сюрпризов, мы должны навести порядок у себя дома.
21.04.2012
Радіо Свобода
Ми маємо зростання бюджету за 3 місяці на 16 відсотків, а затверджений бюджет передбачає значно більше зростання. І це при тому, що в нас з економікою не все гаразд. За березень деякі сигнали є мінусові. Промисловість падає. І це вже, до речі, не перший сигнал. Бо у грудні було перше падіння – на 0,5 відсотка, в березні – на 1,1 відсотка. Це дуже тривожні сигнали. Спад поглиблюється в будівництві, на вантажних перевезеннях. Тому очікувати на серйозний ріст доходів цього року неможливо.
04.02.2012
UBR
На жаль, є підстави у кредиторів до недовіри. Бо їх – обманювали. Їх обманювали у 2009 році. Подібні процеси недовіри існують і зараз, і тому, я думаю, до виконання цих умов відновлення програми не буде. Дуже важливо, щоб програма не була зупинена. Чому. Я чую заяви про те, що МВФ – це прапорець, за яким підуть інші гроші. Справа не тільки в прапорі. Україна реально потребує грошей. Порівняно з піковим значенням валютних резервів, порівняно з минулим роком Україна втратила 7 мільярдів доларів. І поки, що не має перспектив очікувати, що з валютними резервами ситуація буде доброю. Зобов’язання, які має Україна значно більші, ніж резерви, які вона має. Тим більше, ситуація з торговельним балансом не поліпшується, тому країні дуже важливо отримати цей кредит. Але я не хотів би зводити проблему до того, що треба влізти в борги.
13.01.2012
УНІАН
Коли ціни невпинно зростають, а дані Держкомстату свідчать заледве не про приборкання інфляції, коли українці зубожіють, а уряд та Президент заявляють про неухильне зростання економіки, хочеться поговорити про реалії із кимось, кому довіряєш. Ліберал за духом Віктор Пинзеник, працюючи віце-прем’єром та міністром фінансів у шести урядах, був послідовним у тому, що завжди закликав жити відповідно до статків. У 2009 році він пішов з уряду Тимошенко, не бажаючи підписувати проект бюджету, але його не було в числі тих, хто свідчив проти неї у Печерському суді. З надією на об`єктивний і неупереджений аналіз ми звернулись до нього за інтерв`ю.
09.12.2011
weekly.ua
Экономический рост, зафиксированный в нынешнем году, преимущественно был обусловлен наращиванием объемов экспорта украинских товаров. За первые три квартала они выросли более чем на треть. Легко понять, что бы произошло, если бы в мире и Европе не увеличивалось потребление. Однако прогнозы развития ситуации в мире в целом далеко не оптимистичны. Внутренние факторы тоже не слишком радуют
08.11.2011
Радіо Свобода
Міжнародними валютними резервами країни вважаються долар, євро, золото і ще кілька валют, які мають сильні позиції. І не тільки валюти. Можуть бути дуже ліквідні інструменти у вигляді облігацій позик державних. Хоча тут скоро виникнуть проблеми. Очевидно, не всі облігації будуть вважатися з точки зору високоліквідних міжнародних валютних резервів. Це вже перша проблема. Але вона породжує другу проблему. Друга проблема пов’язана з тим, що всі ризики, пов’язані з рублем, а я не думаю, що ми можемо бути спокійні відносно російського рубля відносно коливань, Україна бере на себе.
27.10.2011
УНІАН
Економіки в угоді про ЗВТ в рамках СНД небагато. Може, під лупою хтось щось знайде. Що зміниться з 1 січня? Газ наприкінці цього року продавався по 410 доларів. Бо дуже високе експортне мито. Наступного року він знову продаватиметься з експортним митом. А де вільна торгівля, яка не передбачає експортних мит? Ідемо далі. Що зміниться з умовами поставок українського металу на російський ринок? Нічого. Як були попередні угоди з вилученнями, причому щодо фундаментальних енергетичних носіїв, так нічого й не змінилося зараз.
27.10.2011
День
Віктор ПИНЗЕНИК убачає українські проблеми не в кредитах, і навіть не в їхньому розмірі, а в махровому популізмі політиків і в небажанні відверто розмовляти із суспільством. Про державний бюджет України на 2012 рік, результати роботи комісії МВФ в Україні, курс гривні до кінця року, вирок екс-прем’єру Юлії Тимошенко та перспективи української торговельної інтеграції — в інтерв’ю Віктора Михайловича «Дню».
14.10.2011
УНН
Якщо за серпень було продано і куплено 5 млрд. дол. і якщо в середньому 500 дол. одна трансакція, то це 10 млн. копій. Я навіть не уявляю, для чого було це рішення і що воно дає. Я не уявляю, яким чином можна перевіряти 10 млн. копій. Я думаю, що це реакція на тиск, що йде на гривню. Але ж це рішення нічого не дає! Хіба ж у нас в Україні проблема купити валюту? Валютний обмін просто переходить у тінь, де не потрібно ані паспорту, ані автобіографії…
12.10.2011
Главком
Будь-який борг – це загроза, що ви колись можете його не повернути. Щоб ви ніколи цього слова не чули, не живіть в борг. Дефолт завжди пов'язаний з боргами, але не завжди борг закінчується дефолтом. Коли країна нарощує борг і нарощує дуже швидко, ймовірність дефолту різко зростає.
15.09.2011
Львівська пошта
Криза вивела на поверхню чимало серйозних системних проблем багатьох країн світу. Довелося ці проблеми не тільки побачити, але й реагувати на них. “Ми бачимо непрості заходи, що вживаються у багатьох європейських країнах”, – зазначив “Пошті” екс-міністр фінансів України, доктор економічних наук Віктор Пинзеник. Недавні події навколо граничного боргу США економіст сприйняв як оптимістичний сигнал, бо питання ставилося у площину необхідних рішень. Таких непростих, непопулярних рішень потребує й Україна, певен екс-міністр. “
29.06.2011
Фокус
Бывший министр финансов Виктор Пинзеник встревожен стремительным ростом внешнего долга Украины. О призрачности низких цен на российский газ, бесполезности налоговой реформы, пенсионном ремонте и возможном дефолте в Украине он рассказал Фокусу
09.05.2011
"Левый берег"
Виступ Віктора Михайловича Пинзеника, екс-віце-прем’єр міністра України та екс-міністра фінансів України, під час дебатів «Вільний ринок землі – загроза українському селу».
06.05.2011
Радіо "Свобода"
Дефіцит бюджету. Це відсутність бажання реагувати на серйозні проблеми, у яких країна опинилася у 2008 році, які не вирішувалися минулого року і, на жаль, не вирішуються цього року. За моїми оцінками, величезний дефіцит, який заклав уряд у цьогорічний бюджет, призведе до того, що до кінця року борг може сягнути цифри понад 400 мільярдів гривень.
14.04.2011
Віктор Пинзеник, екс-міністр фінансів
У режимі Митного союзу можна проїсти весь бюджет України. Уявіть, що в ЄC весь російський газ буде продаватися через фірму, зареєстровану "Газпромом" в Україні. ПДВ від видобутку газу буде зараховуватися в бюджет РФ, а відшкодувати ПДВ за експорт газу повинен буде український бюджет. Може і не вистачити.
18.03.2011
ТСН
Слово "дефолт" завжди асоціюється з борговою ситуацією. Утім кілька років назад ймовірність дефолту також була високою. Чи означає це, що країна неминуче має його пережити? Ні. Це означає, що в країні є серйозні проблеми з коштами, які терміново потрібно вирішувати.
25.02.2011
"Дело"
Виктор Пинзеник — о причинах «осторожного оптимизма» и основных рисках экономической политики новой власти. Попытки построить рай для отдельных компаний ничем хорошим не закончатся. Это опасная иллюзия. Если хотите рай для себя не только сегодня, но и завтра — создайте его для всех. Какой смысл отдельной компании бесконечно наращивать производство, если ее продукт скоро некому будет покупать? Наличие рядом обеспеченных людей — залог того, что завтра вы станете еще богаче.
31.01.2011
Радіо Свобода
Проблема України в тому, що такого стрімкого нарощування боргів мало хто знав. У нас борг України був 12% від ВВП  на початку 2008 року. Це 3 роки назад. А зараз 40%! 100 мільярдів боргу додається кожного року.
21.12.2010
"Главред"
Модернізацію ГТС має забезпечувати власна діяльність компанії НАК «Нафтогаз України». Це у свою чергу потребує рівноправних партнерських відносин із РАО «Газпром», ліквідації «Нафтогазу» як соціального інституту (останніми питаннями має займатися бюджет). Якщо ж, по суті, хочуть віддати трубу, то краще її продати. Бо це краще, ніж віддати.
13.12.2010
"Українська правда"
Ліквідація деяких міністерств, їх об’єднання, скорочення кількості членів уряду та державних чиновників однозначно є позитивним кроком. Хибною є думка, що це зашкодить якості державного управління. Тим більше, що значна частина органів державного управління є нічим іншим як п’ятим, шостим, десятим колесом до авто - їхати можна, але без них значно краще. Чим менше державних інститутів та чиновників, тим менша залежність людей та бізнесу від них, тим менше можливостей для корупції. Однак системних вад організації виконавчої влади її скорочення не вирішує. Та й саме скорочення має бути наслідком
02.12.2010
"Контракты"
В интервью Контрактам Виктор Пинзеник рассказал о том, что власть не справилась с реформой налоговой системы, а большой бюджетный дефицит создает риски для экономики.
30.11.2010
ЛІГАБізнесІнформ
В.Пинзеник считает, что главный недостаток действующего правительства - отсутствие программы действий. Также его удивляет срочный порядок проталкивания властью Налогового кодекса. От самого документа экс-глава Минфина не ожидает позитива и советует власти забыть о налоговой реформе минимум на год. О ситуации в экономике Украины и существующих угрозах, о Налоговым кодексе и протестах предпринимателей, а также о возможных путях выхода из сложившейся ситуации В.Пинзеник рассказал в интервью корреспонденту ЛІГАБізнесІнформ.
23.11.2010
Газета по-киевски
Виктор Пинзеник оценил почти принятый Налоговый кодекс: в нем есть правильные вещи, но их портит отсутствие системных решений по налогообложению, логики, цели таких изменений. Нормальная налоговая система должна состоять из «трех китов»: равенства условий, низких ставок и системы опеки тех, кто не платит налоги.
20.11.2010
Українська служба ВВС
Колишній міністр фінансів України Віктор Пинзеник заявив, що головною проблемою Податкового кодексу, ухваленого парламентом, лишається нерівність у ставленні до тих, хто займається бізнесом, причому пільги і преференції надаються передусім представникам великого капіталу.
21.10.2010
Українська служба ВВС
Жити в борг сім’я не може. Можна рік прожити, два, але наростають відсотки... Я можу сказати, що Україна 2% створеного продукту викидає на смітник тільки на сплату відсотків.
11.10.2010
УНІАН
Віктор Пинзеник в інтерв`ю УНІАН проаналізував окремі норми "дітища" нинішньої влади, а також розповів, чому, будучи на посаді міністра фінансів, не став ініціатором створення фоліанта під назвою Податковий кодекс України.
28.09.2010
LB.ua
При відкритих запозиченнях ставка прибутковості залежить не від Уряду, а від тих, хто позичає гроші. Сьогодні країна не той позичальник, якому в 2005 році Мінфін надав €500 млн. під 4,95% річних. Країна обтяжена боргами, не усунута причина їх наростання (великий дефіцит бюджету), зменшуються чисті (власні) валютні резерви. Ці та інші обставини визначають ціну грошей для України.
03.09.2010
"Експрес"
Днями минає 14 рокiв вiд часу запровадження в Українi нацiональної валюти
18.08.2010
Радіо "Свобода"
В ефірі Радіо "Свобода" Віктор Пинзеник поділився своїми оцінками і міркуваннями про податкову і фінансову політику в Україні в умовах кризи
22.05.2010
"Дзеркало тижня"
Усі ми ще пам’ятаємо «принади» цьогорічної зими. Відчули, настільки важливою є для нас надійна опора, надійний грунт. Без такої опори дуже легко втратити рівновагу із непрогнозованими наслідками. Надійної опори потребує не тільки кожна людина — прогнозований стабільний економічний розвиток неможливий без надійного фундаменту.
22.04.2010
УНІАН
За право платити європейську ціну газу ми розрахувалися неконституційною угодою про Чорноморський флот... Неможливо знайти мотивацію підписання дискримінаційної угоди 2009 року...
27.12.2009
"Дзеркало тижня"
Нинішня криза виробництва має своєю причиною кризу споживання. Це легко зрозуміти на прикладі українського будівництва. Українські банки надали кредитів на будівництво житла близько 70 млрд. грн. Кредитування зупинилося, споживання немає — падають будівництво та суміжні галузі. Саме зниження споживання тягне за собою вниз виробництво. Що може зупинити цей процес або зменшити його?
05.12.2009
"День"
У когорті українських політиків та управлінців Віктор Пинзеник посідає особливе місце. І не тільки тому, що він неодноразово обіймав високі державні посади (перший і «рядовий» віце-прем’єр, міністр економіки і фінансів, народний депутат чотирьох скликань) і має як на лівому фланзі політикуму, так і в центрі чимало суворих опонентів і критиків.
14.10.2009
"Золотий резерв"
Віктор Пинзеник не потребує представлення. Депутат парламенту п’яти скликань, творець партії «Реформи і Порядок». У різні роки працював міністром економіки, віце-прем’єром, першим віце-прем’єром і тричі – міністром фінансів. У лютому цього року він здивував усіх, відмовившись від посади голови Мінфіну. А все через те, що хотів привернути увагу до глибини кризи, що охопила країну. Сьогодні читає лекції, здійснює аналітичну роботу, консультує.
03.09.2009
IMK
«Працюючи в команді, завжди шукайте те, що вас об'єднує. Якщо, звичайно, ви не ухвалили рішення розійтися», - говорить один мій мудрий знайомий. Уряд - теж команда. І мета цієї команди - зробити так, щоб країна, в якій ми живемо, була багатою.
03.06.2009
"The New York Times"
Українці втомилися не від демократії, а від політиків і їхнього стилю поведінки! Уряд України працює без кількох ключових міністрів через суперечки між Президентом і Прем’єр-міністром, парламент не може ухвалити закони для подолання економічної кризи, влада в країні стала самоціллю.
16.05.2009
"Дзеркало тижня"
На початку травня бюджетна тема знову опинилася на вістрі політичного конфлікту. Уряд звично відрапортував про перевиконання планових завдань — цього разу квітня, секретаріат президента вибухнув новою порцією інформації про те, що криється за буцімто виконанням дохідної частини загального фонду бюджету (а заразом і Пенсійного фонду).

Статті 1 - 59 з 59
Початок | Попер. | 1 | Наступ. | Кінець | По стор.Спілкування

Гриценко Володимир Андрійович :
Шановний Вікторе Михайловичу, скажіть будь ласка, якою ціною велася політика фіксованого валютного к ...

Віктор Пинзеник: Шановний Володимире Андрійовичу! Навряд чи скажу зараз більше, ніж сказав у своїй статті &quo ...

Бут Валентин Вікторович :
Як я розумію, протиснувши бюджет 2015, уряд взяв курс на дефолт. Якщо так, то часу виправити той кур ...

Віктор Пинзеник: Шановний Валентине Вікторовичу! Сьогодні немає сенсу говорити про щось, не вирішивши головного - здатності держави фінансувати видатки. Ця здатність втрачена у зв'язку з ве ...

Колпакчи Олег Валентинович :
Прокомментируйте пожалуйста эту реформу ЕСВ.
Особенно интересно ваше мнение об источнике (я и
...

Віктор Пинзеник: Шановний Олеже Валентиновичу! Мені важко зрозуміти рішення щодо ЄСВ в умовах, коли нестача коштів у Пенсійному фонді цього року оцінюється майже у 100 млрд. грн. А бюджет, ...

Відео