«Розвиток ситуації не дає шансів уникнути адекватних дій»

Боротьба з корупцією чи її імітація?

13.02.2015
Віктор Пинзеник, народний депутат України, ЛБ 
Мене вже важко чимось здивувати в українській політиці, але деякі голосування протягом останніх днів вражають навіть мене. Скільки пафосу, скільки емоцій завзятих поборників корупції, коли голосувався закон щодо антикорупційного бюро! Та від самих цих емоцій корупція мала б крізь землю провалитися! Але вже через півгодини голосувався інший закон – стосовно державного приватного партнерства. Яке відношення він має до проблем корупції – кожен може судити сам. 
Закон вводить нову форму приватного партнерства – передача управління об’єктів державної власності. Хто б, скажімо, не захотів рік-два «порулити» Укрзалізницею? Років 15 тому подібна практика у нас уже була. Стало це нічим іншим як приватизацією без приватизації, або приватизацією прибутку, коли , не заплативши жодної копійки за об’єкт, можна привласнювати доходи від його діяльності. Закон передбачає можливість передати «партнерські» стосунки з державою іншому новоствореному суб’єкту. А це взагалі дозволяє уникати будь-якої відповідальності, якою і так не «грішить» наше законодавство. 
Тендери – не для таких «партнерських» стосунків. Уклавши їх – купуй без будь-яких «буржуйських» видумок про якісь конкурси. Звичайно ж, не царське це діло купувати землю на конкурсних умовах. У рамках «партнерства» конкурсів немає. Відкриття рахунків за кордоном – проблема. Тільки не для «партнерів». 
Переказ валюти (і я не маю на увазі оплату імпорту чи репатріацію доходів) – теж без проблем. Продавати валюту чи повертати у визначений строк валютну виручку – і це не для «партнерів» 
Платити податки – ще чогось захотілось. Експортна ціна 100 доларів - спокійно можете продавати по 50 дол. через вами ж створеного за кордоном «партнера». Жодне законодавство щодо трансфертного ціноутворення вас не зачепить, бо закон виводить вас з-під його дії. 
А як із судами? І тут – феноменальний сюрприз. Закон передбачає відмову від судового імунітету держави. Тобто спори можуть вирішуватися судами інших країн.
 Залишається додати очевидне: ідеї знайшли підтримку 234 політиків.  
Хай живе боротьба з корупцією! Тільки не в нашому домі… А нам головне – поговорити, а реальну роботу щодо усунення причин та можливостей корупції замінити її імітацією.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поляСпілкування

Гриценко Володимир Андрійович :
Шановний Вікторе Михайловичу, скажіть будь ласка, якою ціною велася політика фіксованого валютного к ...

Віктор Пинзеник: Шановний Володимире Андрійовичу! Навряд чи скажу зараз більше, ніж сказав у своїй статті &quo ...

Бут Валентин Вікторович :
Як я розумію, протиснувши бюджет 2015, уряд взяв курс на дефолт. Якщо так, то часу виправити той кур ...

Віктор Пинзеник: Шановний Валентине Вікторовичу! Сьогодні немає сенсу говорити про щось, не вирішивши головного - здатності держави фінансувати видатки. Ця здатність втрачена у зв'язку з ве ...

Колпакчи Олег Валентинович :
Прокомментируйте пожалуйста эту реформу ЕСВ.
Особенно интересно ваше мнение об источнике (я и
...

Віктор Пинзеник: Шановний Олеже Валентиновичу! Мені важко зрозуміти рішення щодо ЄСВ в умовах, коли нестача коштів у Пенсійному фонді цього року оцінюється майже у 100 млрд. грн. А бюджет, ...

Відео