«Економічна ситуація потребує адекватних дій»

Три «НЕ» від Пинзеника

02.08.2019
Екс-міністр фінансів Віктор ПИНЗЕНИК, який був запрошений в як один із викладачів на тренінг для новообраних депутатів від «Слуги народу» в Трускавці, «у більшості» слухачів побачив бажання вчитися. Про свої враження він написав у Facebook. Від оцінок і узагальнень за підсумками зустрічі він відмовився, аргументувавши це так: «Було б передчасно і неправильно». «Чи сподівався я чогось навчити знову за одну зустріч? Взагалі, я вже давно не вчу в традиційному розумінні. Завжди намагаюся навчити і змусити думати, шукати рішення, обґрунтовувати їх. Звичайно ж, це неможливо зробити за одну, дві або більше зустрічей або дискусій», — пояснив він. 
За словами Пинзеника, якщо нардепи будуть проводити «щоденну самостійну роботу над собою», то стартовий тренінг у Трускавці — «безумовно, хороший крок». «Другий момент, який я побачив, — це прагнення пізнання, здатність слухати, що є досить нетиповим для українських політиків. Але я помітив це прагнення в більшості присутніх новобранців», — пише член комітету Ради з питань бюджету. При цьому Пинзеник утримався від прогнозів, чи виллється це в правильні рішення нових парламентаріїв. В ексклюзивному інтерв’ю «Дню», яке ми отримали відразу по поверненню політика з Трускавця в Київ, Віктор Михайлович детальніше розповів, чого він вчив «зелених» депутатів, і чи запрошували його самого в майбутній уряд.
 — Про що ви розповідали майбутнім депутатам від Верховної Ради?  
— Ми говорили про принципові правила бюджетної культури, про нинішню бюджетну ситуацію, її вплив на економічну динаміку, про виклики та рішення, які потрібно приймати в даній площині. 
— Що найбільше цікавило ваших «студентів» у Трускавці? Чи цікавились вони вашим політичним досвідом як депутата Верховної Ради не одного скликання? — Звичайно ж, коло питань, що піднімали «новобранці» виявилося широким. Це досить традиційно, коли зачіпаєш сферу, дотичну до всього — бюджет. Хочу відзначити сам факт зацікавленості в розумінні наших проблем та необхідних рішень. Не уникнули ми і деяких питань роботи самих депутатів. Кілька важливих моментів, до яких я закликав: не ганятися за кількістю законопроектів, не бути популістами і не боятися брати на себе відповідальність.   
— Як ви оцінюєте готовність команди «Слуги народу» до політичної діяльності, до управління державою?
 — Чи був я «готовим» міністром, коли мене вперше призначили в уряд? Звичайно, ні. Але дуже швидко і безперервно вчився. Міністром як і депутатом стають. Або не стають. Бо це процес. А тому від самих новообраних депутатів, від постійної роботи над собою залежить їх повноцінне становлення як державних діячів. 
— Чи вважаєте ідею семиденного інтенсиву правильною? Чому? Які стратегічні задачі, на вашу думку, вона вирішує?  
— Чи правильно віддавати наших малюків у перший клас? Їх же там не так багато навчать. Та це початок процесу, завершення якому не повинно бути ніколи. Бо вчитися треба все життя. А тому позитивно оцінюю будь-які спроби вчитися. Подвійно буду радий, якщо це стане частиною процесу, що включатиме важливу складову, як постійне самонавчання.
 — Що стосується економічної політики: яких дій ви очікуєте від нового парламенту? Від яких помилок хотіли б застерегти?  
— Питання змісту політики — це предмет окремої великої розмови. Тому зачеплю інший аспект. Дуже хочу, щоб парламент, а точніше більшість та уряд працювали як єдине ціле, а головну скрипку в законопроектній роботі відігравав уряд, а не депутати. Країна повинна мати єдиний цент вироблення рішень. Дуже також хочу, щоб назавжди у минуле відійшло явище, яке я називаю законодавчою діареєю.
 — Чи поділяєте, наприклад, думку, яку озвучив заступник голови Офісу Президента з економічних питань Олексій ГОНЧАРУК, що державні банки повинні бути приватизовані? Чому? 
— Я не бачу причин, чому не потрібно приватизовувати державні банки. Інше питання — коли і як це робити.
— У ЗМІ зараз багато чуток щодо кандидатури майбутнього прем’єра, чи обговорювали кадрову політику майбутньої коаліції в Трускавці? Кого ви вважаєте найбільш підготовленим до посади прем’єра, міністра фінансів, міністра економіки? 
— Кадрові речі не були предметом дискусії, учасником яких був я. Чи було це в інших дискусіях — не знаю. Не думаю, що мені коректно говорити про кандидатури майбутнього уряду. Єдине, що хотів би наголосити, — потребу підвищити статус, позицію міністра фінансів. Він повинен мати значно більші за нинішні повноваження. 
— Чи надходили вам пропозиції стати частиною нової владної команди?
 — Я йду на нову роботу. Відношення до державної служби вона не має. 
— Яку роль для себе ви бачите в наступному політичному сезоні?  
— Залишатися Пинзеником. Можливо не всі ще знають: Пинзеник — не прізвище, а посада. 
Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поляСпілкування

Гриценко Володимир Андрійович :
Шановний Вікторе Михайловичу, скажіть будь ласка, якою ціною велася політика фіксованого валютного к ...

Віктор Пинзеник: Шановний Володимире Андрійовичу! Навряд чи скажу зараз більше, ніж сказав у своїй статті &quo ...

Бут Валентин Вікторович :
Як я розумію, протиснувши бюджет 2015, уряд взяв курс на дефолт. Якщо так, то часу виправити той кур ...

Віктор Пинзеник: Шановний Валентине Вікторовичу! Сьогодні немає сенсу говорити про щось, не вирішивши головного - здатності держави фінансувати видатки. Ця здатність втрачена у зв'язку з ве ...

Колпакчи Олег Валентинович :
Прокомментируйте пожалуйста эту реформу ЕСВ.
Особенно интересно ваше мнение об источнике (я и
...

Віктор Пинзеник: Шановний Олеже Валентиновичу! Мені важко зрозуміти рішення щодо ЄСВ в умовах, коли нестача коштів у Пенсійному фонді цього року оцінюється майже у 100 млрд. грн. А бюджет, ...

Відео