«Суспільство має платити не за кризу, а за вихід з неї»

Новини у форматі RSS
21-10-2021
«Багатство деяких людей виникло на інфляції. Інфляція – це хороший канал збагачення», – каже Віктор Пинзеник і переконує, що гіперінфляції в 1990-ті можна було уникнути. А ще зазначає, що влада України досі не зробила висновків з кризи 2008 року і це далі загрожує розвитку економіки. Однак при цьому позитивно оцінює певні кроки нинішнього керівництва. «Ринок землі – велика заслуга чинної влади», – наголошує він. А ще Віктор Пинзеник розповідає, чому ми досі маємо проблеми з газом і що потрібно, аби позбутися їх надалі.
02-08-2019
Чи сподівався я чогось навчити новообраних депутатів за одну зустріч? ? Взагалі, я вже давно не вчу в традиційному розумінні. Завжди намагаюся навчити і змусити думати, шукати рішення, обґрунтовувати їх. Звичайно ж, це неможливо зробити за одну, дві або більше зустрічей або дискусій... Читати далі
01-02-2019
Не люблю слова «дефіцит». Особливо, коли воно стосується державної скарбниці. Але варто привернути увагу до явища нестачі коштів минулого року. І в уже незвичному для нас ракурсі. Хоча моя оцінка дефіциту (67 млрд. грн.) вища за показник офіційних звітів, але вона вперше за останні роки вимірюється двозначним, а не тризначним числом мільярдів. Бо минулого року не було надано жодної гривні на порятунок банківського сектору. Для розуміння: у 2017-му таких коштів було 70 млрд. грн
27-12-2018
ПЕРШ ЗА ВСЕ - ЗРОСТАЮЧА ЕКОНОМІКА. За останні три роки темпи зростання економіки будуть найвищими. Проте такі темпи навіть з урахуванням прогнозної динаміки зростання наступного року не перекривають спаду 2014-2015 рр. А ще більше турбує природа чи якість такого зростання.  Основним сектором, що забезпечував підйом нашої економіки упродовж року залишалася торгівля (переважно імпортом). Головний сектор (промисловість) демонстрував спадаючу динаміку (вклад у ВВП зменшився наполовину порівняно з початком року). Поліпшить показники четвертого кварталу аграрний сектор, що в останні місяці, завдяки рекордному урожаю зернових, демонструє найкращу економічну динаміку серед усіх секторів
12-06-2018
Нещодавно мене запитали: чому фіскальну службу не можна підпорядкувати уряду? Відразу зазначу, що таке питання варто ставити стосовно будь-якого центрального органу виконавчої влади, що не є міністерством. 
Для відповіді на питання треба розуміти природу такого важливого інституту державної влади, яким є уряд, чи в нашій українській версії Кабінет Міністрів України.
04-06-2018
За даними травневої бюджетної звітності, до загального фонду держказни за п’ять місяців поточного року надійшло 337,7 млрд. грн. Це на 22,7% більше січня-травня попереднього року. Здавалося б, є підстави стверджувати, що бюджет витяг значний недобір доходів перших місяців і увійшов у русло затвердженої законом про бюджет динаміки (20,7%). Все так, якби…
04-05-2018
Другий місяць поспіль доходи загального фонду державного бюджету відповідають динаміці, закладеній у закон про бюджет,  і навіть перевищують її. Це дозволило поліпшити показник надходжень, який демонстрував мало приємного у попередні два місяці.
01-12-2017
До загального фонду державного бюджету надійшло за місяць менше, ніж за минулорічний листопад – 70,4 проти майже 75 минулого року. І це при тому, що споживчі ціни звітного місяця виявилися майже на 15% вищими за минулорічні. Свій внесок у доходи мала б дати і зростаюча економіка (трохи більше 2% зростання).
13-11-2017
Вартий уваги ще один перекос нинішньої економічної ситуації. При зростанні економіки на рівні близько 2% заробітна плата зросла на 37,2% (вересень до вересня попереднього року). Очевидна серйозна диспропорція, яку наша економіка наповнити не здатна. А тому значну частину «наповнення» доходів узяли на себе ціни. За підсумками десяти місяців інфляція перевищує навіть уже уточнений річний прогноз – 11,5% (до грудня 2016 р.).
10-11-2017
Важко бути спокійним не тільки за таких темпів економічного зростання, але і його якості. Бо локомотивом нашого нинішнього економічного зростання виступає торгівля, що в свою чергу забезпечується значним нарощуванням масштабів імпорту
14-09-2017
Потрібно зрозуміти беззаперечну істину: не можна спожити те, чого немає. 
Для того, щоб спожити, потрібно виробити. А ми не виробляємо стільки, як США і Канада. Тому, якщо ми хочемо вийти на європейські стандарти, маємо вивести економіку на відповідний рівень. Детальніше - в інтерв'ю для видання "Персона"
10-07-2017
Перший місяць літа показав найвищу з початку року інфляцію. У річному вимірі вона склала 15,6%, що перевищує значення, закладені як у бюджет на 2017 рік, так і в уточнений прогноз на 2017 рік, а також фактичне значення показника минулого року – 6,9%.
08-06-2017
Можна було б здійснити з цих коштів і певні видатки, якби… Якби ми жили в межах заробленого, в межах тих коштів, які реально забезпечує українська економіка. І якби йшлося про видатки разового характеру, що зникають у наступні роки. Але скоро вже десятий рік як ми живемо з величезною нестачею коштів, яку покривають стрімким нарощуванням боргів. Хочеться повірити в диво, що не збільшення видатків, а покриття, замість нарощування боргів, уже схвалених у бюджеті видатків стане основою рішень щодо конфіскованих надходжень
09-03-2017
ПДВ належить до так званих споживчих податків, яким обкладається споживання товарів. Це спеціальна надбавка, яка додається до ціни товару незалежно від того, чи вироблений він всередині країни, чи імпортований з інших країн. Тим самим забезпечується нейтральність цього податку до зовнішньої торгівлі. І це не український підхід, а світова практика.
08-02-2017
Черговий крок до посилення соціальної нерівності збираються зробити цього тижня у парламенті. Йдеться про проект закону «Про Конституційний Суд України». Ні, я не зачіпаю судові аспекти чи аспекти захисту від посягань на конституційний лад України. Хочу привернути увагу до соціальних питань закону
02-11-2016
У жовтні НБУ вперше перерахував кошти до бюджету. Із передбачених законом на рік 38 млрд. грн. бюджет за місяць отримав 10 млрд. Це значно поліпшило місячну бюджетну арифметику. Зростання доходів загального фонду до жовтня попереднього року складає майже 30%. Проте це не змінило загальної бюджетної динаміки.
02-09-2016
Доля дарувала мені унікальну нагоду бути причетним до підготовки та введення національної грошової одиниці – гривні, важливого атрибуту незалежності та інструменту проведення власної економічної політики.
13-07-2016
Пройшло 6 місяців після зниження єдиного соціального внеску з 36% (у середньому) до 22%. Що відбувається з надходженнями цього платежу, який формує ресурс для виплати пенсій? Оперативні дані показують наступні показники щодо помісячних надходжень до Пенсійного фонду (до відповідного місяця 2015 року).
02-06-2016
315 тис. грн. у місяць – такий новий соціальний стандарт введено в Україні з 1 січня 2017 року законом «Про судоустрій і статус суддів». Ідеться про зарплату українських суддів (суддівська винагорода, як її називають)
02-06-2016
У травні державний бюджет увійшов у траєкторію динаміки доходів, передбачених законом. До загального фонду за підсумками місяця надійшло 45,0 млрд. грн., що на 12,8% перевищує показник травня 2015 року. 
02-06-2016
Виступ у ВР під час розгляду Закону "Про судоустрій і статус суддів"
Шановний головуючий, шановні народні депутати! Я не буду зачіпати ту частину закону, яка стосується саме статусу суддів. У мене немає застережень щодо цієї частини закону. Але мене надзвичайно хвилює та частина, яка стосується соціальних питань. Чи може бути заробітна плата будь-якої категорії працівників, які фінансуються з бюджету, відірвана від ситуації в економіці? Чи може заробітна плата одного працівника у 200 разів перевищувати мінімальну заробітну плату?
04-04-2016
Показники першого кварталу нинішнього року не виглядають так оптимістично, як це демонстрував стартовий місяць року (січень). За січень-березень до загального фонду державного бюджету надійшло 121,4 млрд. грн. Це на 13% перевищує значення показника відповідного періоду минулого року (107,4 млрд.).
21-03-2016
Другий рік поспіль зменшується зовнішній борг України. За цей період він скоротився на 23,4 млрд. або на 16,5% (із 142,1 до 118,7 млрд. дол.). Це відбувається вперше після тривалого багаторічного періоду постійного нарощування зовнішнього боргу.
11-02-2016
Перш за все це пов’язано із великим зовнішнім боргом у 127 млрд. доларів, із яких 52 млрд. припадає на короткотермінові виплати, протягом найближчих дванадцяти місяців. Погасити цей борг гривнями неможливо. Для цього потрібна тверда валюта.
01-02-2016
За січень поточного року до загального фонду державного бюджету надійшло 27,9 млрд. грн., що майже на 44% перевищує показник січня минулого року, в той час як минулорічний січень був гіршим попереднього року (було отримано на 14% менше).
06-01-2016
За грудень 2015 року казначейський рахунок «провалився» майже на 40 млрд. грн. У новий рік країна ввійшла із «запасом» у 9 млрд. грн., тоді як на початку грудня він складав 48 млрд. грн. Декларовані Урядом величезні залишки коштів на казначейському рахунку «розчинилися» за місяць.
02-12-2015
Тепер ми не тільки доженемо і переженемо. І не тільки Америку. Весь світ. Після сьогоднішнього схвалення у парламенті законопроекту «Про наукову і науково-технічну діяльність» – начувайтеся всі. Науковий «прорив» зроблять дві фундаментальні норми закону – фінансування науки за принципом утримання установ замість фінансування тем, ідей, проектів, розробок.
13-11-2015
Цікавий законопроект розглядали у парламенті. Якщо у хворого температура, то не треба лікувати причини її виникнення, потрібно «поправити термометр». Автори законопроекту № 2449 пропонують дозволити не відносити банк до проблемних або неплатоспроможних у випадку невиконання вимог до його «здоров’я», якщо виправити «градусник», рахувати відповідні показники «здоров’я» правильно.
02-11-2015
За підсумками жовтня поточного року до загального фонду державного бюджету надійшло 41 млрд. грн. доходів, що на 68,7% вище відповідного показника минулого року. Наростаючим підсумком з початку року бюджет отримав 402,4 млрд. З урахуванням корекції доходів на кошти від продажу активів (3G-ліцензій) це перевищує доходи минулого року на 55,6%.
15-10-2015
Національний банк України де-факто залишається єдиним каналом покриття нестачі коштів Уряду (дефіциту бюджету) на внутрішньому ринку. На початок жовтня в обігу було 492 млрд. зобов’язань Уряду (ОВДП), що на 34 млрд. більше, ніж на початку року. Водночас приріст ОВДП у портфелі НБУ за цей період склав 51 млрд. грн.
13-10-2015
Важко стримати емоції, коли читаєш ще один законодавчий «шедевр» Уряду – проект закону «Про національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів». Вже сама назва викликає чимало запитань.
12-10-2015
За 9 місяців поточного року доходи загального фонду держбюджету зросли порівняно з минулим роком на 58%. У той же час ВВП України зменшилося у першому кварталі на 17,6%, в другому – на 14,6%. Від’ємне значення буде і в третьому кварталі
09-10-2015
У підготовлених Урядом законопроектах закладено можливість накладення арешту на майно будь-яких осіб. Якщо хтось подумав, що я пропустив слово «підозрюваних», то помиляєтеся. Бо його там немає. Є злочин, немає ще підозрюваного, але є вже право на арешт майна третіх осіб.
01-10-2015
Віктор Пинзеник
До загального фонду держбюджету за місяць надійшло 42,1 млрд. грн., що на 77% більше вересня минулого року. З початку року казна отримала 361,3 (352,5 без урахування суми від продажу 3G-ліцензій). Це на 58% та на 54% відповідно більше січня-вересня 2014 року.
30-09-2015
За дві третини поточного року із загального фонду державного бюджету здійснено 57% річної суми видатків. Це при тому, що показник доходів виконано на 66,1%. Без урахування інших чинників просте приведення до динаміки доходів дає розрив у понад 40 млрд. грн.
25-09-2015
Економіка України в третьому кварталі 2015 року має від’ємні показники динаміки (до третього кварталу попереднього року) і за підсумками року буде зафіксований спад, більший за який ми мали у період світової фінансової кризи у 2008 р. – 15,1%.Читати далі...
23-09-2015
Підготував сьогодні аналітику щодо становлення українського державного боргу, який після нормального, безпечного (і одного з найнижчих у світі) стану дуже швидко перетворився в проблему, і дуже серйозну проблему. За період з 2008 року борг зріс із 88,7 млрд. (12,3% ВВП) до 1100,5 млрд.грн. (70,3%) станом на 1.01.2015 року, а на 1.07.2015 р. - до 1438,2 млрд. Читати далі
21-09-2015
Мабуть лаври «винаходів» Уряду Азарова не дають спокою нинішньому Уряду. Бо сьогодні побачив втілення в життя вексельної задумки «попєрєдніков». 
Спочатку законом про бюджет а потім Постановою Уряду №703 від 16.09.2015 р. передбачена виплата заборгованості, що виникла станом на 1 січня 2015 року за рішенням судів, виконання яких гарантовано державою, а також за рішеннями Європейського суду з прав людини векселями. Уточню. Щасливчиків, які виграли суд, порадують від 3 аж до 10% грошовими виплатами. А в решті боргу радійте «папірцям», себто векселям. 
17-09-2015
Віктор Пинзеник
Прийнятим сьогодні пакетом законів депутати «освятили» боргові виплати України упродовж 20 років (з 2021 по 2040 рр.) за так званим «списанням» боргів відповідно з домовленістю Уряду про їх реструктуризацію. Бо реальне списання боргів у цих домовленостях відсутнє.
17-09-2015
Виступ Віктора Пинзеника у Верховній Раді України щодо реструктуризації боргу
07-07-2015
Розмови про виконання доходів та профіцит бюджету є нічим іншим як гарною ілюзією. Реалії ж півріччя дають підстави стверджувати: бюджет не буде виконано за доходами, а цифра дефіциту бюджету, враховуючи всі видатки, складе 200 млрд.грн. Без рішучих дій спокійного життя така ситуація не обіцяє.
07-05-2015
Інфляція у річному вимірі повертає Україну на 20 років назад. Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, коментуючи офіційні показники зростання цін.
06-05-2015
Нинішню бюджетну динаміку зумовлює найвища за останні двадцять років інфляція. Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, коментуючи оперативні дані щодо виконання бюджету.
03-03-2015
Змінами до бюджету та пов’язаними з ним законами Уряд зробив важливий крок до отримання кредиту МВФ, однак для вирішення нагальних проблем в Україні не наважився ступити й кроку. Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, коментуючи ухвалений учора пакет законопроектів.
18-02-2015
Очікування щодо нового проекту бюджету на 2015 рік після сорокаденних баталій Уряду з МВФ так і не справдилися. Гора народила мишу. Фундаментальна бюджетна проблема - взяття Урядом зобов’язань, фінансування яких неможливо забезпечити безпечними інструментами, так і залишилася фундаментальною проблемою.
13-02-2015
«Деякі рішення української влади справляють враження, що в нас криза використовується лише для обґрунтування призупинення індексації мінімальної пенсії, зарплати чи подібних рішень», - зазначив економіст, нагадавши при цьому, що вже другий рік поспіль мінімальні зарплати й пенсії залишаються незмінними. При тому, що споживчі ціни тільки за минулий рік зросли на 25%. «І з економічної, і з моральної точки зору такі рішення недопустимі» - наголосив Віктор Пинзеник
14-01-2015
Проект закону "Про енергетичну ефективність будівель" - не такий простий, як здається на перший погляд. Якщо уважно почитаєте цей закон, то може скластись враження, що громадяни України навіть у сні думають про одне: "як їм побудувати будинок з найбільшими енерговитратами". А тому на дорозі цим поганим снам, ворожим думкам має стати чесний український чиновник. Для повного щастя українським громадянам до сотень дозволів і погоджень на будівництво нового будинку не вистачає ще одного - на етапі будівництва отримати паспорт енергетичної ефективності будівель, а на етапі введення в експлуатацію отримати сертифікат енергетичної ефективності будівлі. Більше того, для продажу будинку площею понад 500 квадратних метрів тепер треба буде отримати сертифікат енергетичної ефективності будівель.
12-01-2015
Бюджетний дисбаланс 2014 року перевищив 200 млрд. грн. і став найбільшим за всі роки незалежності України. Про це заявив сьогодні народний депутат України Віктор Пинзеник, коментуючи останні оперативні дані щодо дефіциту державного бюджету України за 2014 рік.
06-01-2015
До загального фонду державного бюджету минулого року надійшло 310,7 млрд.грн. проти затвердженого законом показника у 322 млрд. Коментуючи такі дані, народний депутат України Віктор Пинзеник зазначив, що отриманий показник менше плану на 3,5%, хоча на 6,6% більше ніж попереднього року.
29-12-2014
Віктор Пинзеник, народний депутат України
Щойно народившись, закон про Державний бюджет на 2015 рік не має права на життя. І справа навіть не в тому, що в матеріалізованому вигляді ще не скоро депутати парламенту побачать те, що вони з «легкої руки» Уряду «наваяли» в нічному голосуванні. Сутнісні речі набагато проблемніші.
26-12-2014
Уряд виводить країну в світові лідери… По видатках, на жаль. Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, аналізуючи проект закону «Про Державний бюджет України на 2015 рік». При цьому економіст уточнив, що йдеться про видатки, які мають здійснити публічні органи влади наступного року по відношенню до річного обсягу виробленої продукції.
10-12-2014
Народний депутат України Віктор Пинзеник зареєстрував у  Верховній Раді проект закону «Про єдині правила пенсійного забезпечення громадян України», що покликаний усунути несправедливість у пенсійному забезпеченні, встановивши єдині для всіх громадян правила призначення пенсій. 

05-12-2014
Майже 41 млрд. грн. – таку суму сплатив бюджет України за обслуговування боргів за підсумками січня-листопада 2014 року. І це не погашення боргів, а тільки сплата відсотків за цими боргами. Кожна сьома гривня (14,7%), яку ми сплачуємо до загального фонду державного бюджету, витрачається на ці цілі. Це кошти, що вилучені з можливого використання для вирішення злободенних проблем нашого сьогодення.
25-11-2014
Цьогорічний бюджетний дефіцит буде безпрецедентним за розмірами і, за попередніми оцінками, перевищить 200 млрд. грн. Про це сьогодні заявив народний депутат України Віктор Пинзеник.
03-11-2014
Урізаний в ході двох переглядів план доходів Державного бюджету не має шансів бути виконаним. Про це заявив Віктор Пинзеник, коментуючи останні дані щодо виконання бюджету.
03-10-2014
Нацбанк не може тримати курс, якщо для цього немає передумов. Девальвація закладалася діями та бездіяльністю попередніх років. Але прямий обов’язок НБУ – "задушити" спекулянта, не даючи йому розхитувати курс. І НБУ не може стояти осторонь ринку при його розхитуваннях. Але місце його участі не на аукціоні, а на міжбанку. Бо не обмінні пункти (готівковий ринок), а міжбанк визначає курс. Обороти першого оцінюються в місяць сотнями мільйонів доларів, тоді як другого – мільярдами.
04-08-2014
Віктор Пинзеник: Українська економіка вже починає використовувати можливості, які дає угода про вільну торгівлю з Європейським Союзом. Цей процес підштовхується повномасштабною торгівельною війною, що веде РФ стосовно імпорту українських товарів. В умовах агресії з боку нашого північного сусіда та непростої економічної ситуації важливо поєднати зусилля парламенту, Уряду і бізнесу для прискорення процесу нарощування масштабів виходу на європейський ринок: прийняття відповідних законів, проведення Урядом переговорів щодо збільшення обсягів квот та спрощення процедурпроходженнятехнічних бар’єрів, наполегливість та націленість бізнесу в пошуку нових ринків. 
28-07-2014
Останніми роками Україна завдяки політиці життя в борг опинилася в ситуації, коли вона просто не здатна забезпечити безпечне фінансування такого обсягу видатків. Масштаби позик стали непідйомними. Сподіватися на диво? Дива не станеться. Диво треба творити. Діями, рішеннями. І непростими рішеннями. Влада зобов’язана прийняти ці рішення. Дострокові вибори парламенту в жодному разі не можуть бути причиною неприйняття цих рішень.
27-06-2014
Підписання Угоди про асоціацію з ЄС дає Україні нові можливості не тільки для відродження української економіки, її модернізації, але й реформування багатьох сфер нашого життя. Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник.
20-06-2014
Ми переживаємо вкрай непростий період. Перед нами – надзвичайно серйозні виклики. Але це й унікальний шанс для змін, для прориву. Суспільство висловило феноменальну волю до такого прориву. Наші громадяни добиваються не просто і не тільки зміни облич через дострокові вибори Президента, Верховної Ради України. Не менш важливим є зміна системи організації влади, правил її побудови, функціонування, взаємодії окремих її елементів. Без такої зміни те, що зараз називають повним перезавантаженням влади, дуже легко перетвориться у те, що скоро називатимуть недоперезавантаженням, або, якщо комусь це більше подобається, - перенедозавантаженням. Дуже і дуже цього не хотілося б, - зазначає Віктор Пинзеник у статті, опублікованій для LB.ua
22-05-2014
Повідомлення про скорочення розміру державного боргу України (прямого та гарантованого) на 7,2 млрд. доларів, на жаль, є не більше ніж грою цифр, а не реальним скороченням боргу. Про це заявив народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник, коментуючи опубліковані дані щодо держборгу.
19-05-2014
Перезавантаження влади в країні має обов’язково включати ліквідацію зайвих, непотрібних інститутів. На цьому наголосив народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник, перебуваючи з робочою поїздкою в Чернігові.
12-05-2014
Виклики, що нині постають перед Україною, дають нам унікальний шанс для прориву, і ми не маємо права його втратити. На цьому наголосив народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник, перебуваючи з робочою поїздкою в Полтаві
07-05-2014
Відновлення програми співпраці з МВФ відкриває можливості для розв’язання наявних проблем та створення умов для відродження економіки. Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, перебуваючи з робочою поїздкою в м.Чернівці.
02-04-2014
До загального фонду державного бюджету за підсумками кварталу надійшло 78,4 млрд. грн., що на 10,2% більше відповідного періоду попереднього року, в тому числі за березень отримано 32,2 млрд. грн. проти 26 млрд. в березні 2013 року (+23,6%). Про це зазначив народний депутат від партії «УДАР» Віктор Пинзеник, коментуючи оперативні дані виконання бюджету.
07-03-2014
Народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник пропонує зробити процедуру відшкодування ПДВ прозорою та відкритою для громадськості. Відповідний проект закону подано до Верховної Ради України.
28-02-2014
Парламент скасував низку пільг народних депутатів. Відповідний закон, поданий фракцією «УДАР Віталія Кличка», Верховна Рада ухвалила на сьогоднішньому засіданні.
07-02-2014
Віктор Пинзеник: Головне зараз – домогтися реального відновлення норм законів, що діяли станом на 16 січня 2014 року. З цією метою підготовлено і подано до Верховної Ради України відповідний проект закону у вигляді чітких «команд» - які норми вилучити, які відновити. Найближчі засідання парламенту покажуть, чи є реальне бажання врегулювати проблему.
16-01-2014
Трагедією для країни та її громадян назвав прийняття закону про державний бюджет на 2014 рік народний депутат України Віктор Пинзеник.
Економіст наголосив, що бюджет, який за своєю природою має бути балансом (між доходами і видатками), у даному випадку таким балансом навіть «не пахне». Прийнятий документ, за його оцінками, містить рекордну за всі часи незалежності незбалансованість, масштаби якої стають критичними. Дефіцит бюджету Віктор Пинзеник оцінює у 200 млрд. гривень. Тобто на таку суму видатків, передбачених законом, немає реальних джерел надходжень.
02-01-2014
Державний бюджет за 2013 рік не добрав 32,4 млрд. грн. Про це заявив народний депутат від фракції «УДАР» Віктор Пинзеник, коментуючи оперативні дані щодо виконання бюджету. При затвердженій цифрі доходів загального фонду державного бюджету 323,9 млрд. грн., за попередніми даними, фактично отримано 291,5, тобто на 32,4 млрд. менше. Замість запланованого зростання доходів на 12,2% їх приріст склав усього 1%.
31-12-2013
«За кілька днів до нового року від кредиту Росії у 3 млрд. доларів залишилися ріжки та ніжки», - сказав економіст. За наявними даними на валютному та гривневому рахунках Уряду зараз розміщено близько 0,5 млрд. дол. (у всіх валютах). «Решту «проїли»,- констатував Віктор Пинзеник .
31-12-2013
Черговим повідомленням про наміри підписання угоди щодо нової ціни газу до 10 січня 2014 року Уряд ще раз підтвердив, що за результатами грудневих перемовин у Москві ніякої знижки з ціни Україна не отримала. Про це заявив у коментарі Віктор Пинзеник
28-12-2013
Провал державного бюджету за доходами влада вирішила «покращити», зменшивши за кілька днів до кінця року доходи на 19,4 млрд. грн. Про це заявив народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник, коментуючи підписаний вчора закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік».
23-12-2013
Підготовлений Урядом проект державного бюджету на 2014 рік за результатами розгляду в першому читанні має бути повернутий до Кабміну для докорінної переробки. На цьому наголосив народний депутат від фракції «УДАР» Віктор Пинзеник. «Документ підготовлено з таким дисбалансом, при якому він перестає виконувати свою функцію – забезпечувати рівновагу в країні», - підкреслив Віктор Пинзеник.
20-12-2013
Газова знижка надаватиметься Україні з обов’язковими до виконання «домашніми завданнями» і з щоквартальними перевірками їх виконання.
Таку думку висловив народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник, коментуючи підписане у Москві Доповнення до чинної газової угоди.
20-12-2013
Надзвичайно складна ситуація з державними фінансами не підштовхнула Уряд хоча б до спроби припинити вкрай небезпечну політику життя у борг, з великою і постійно наростаючою бюджетною діркою. Про це заявив народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник, коментуючи прийнятий вчора у першому читанні проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо створення консолідованої групи платників податків).
19-12-2013
Проектом бюджету на 2014 рік Уряд вкотре робить усіх нас все більшими борговими заручниками. Про це заявив народний депутат від фракції «УДАР» Віктор Пинзеник, коментуючи проект бюджету на наступний рік.
18-12-2013

Ніякої знижки ціни на газ підписане у Москві доповнення до контракту ще не містить. Про це заявив сьогодні народний депутат від "УДАРу" Віктор Пинзеник, коментуючи зміст опублікованого у пресі документа.

«Якщо судити по тексту, опублікованому в пресі, то ціна у $ 268,5 має бути досягнута з 1 січня 2014 року шляхом застосування коефіцієнта «k», – зазначив економіст.

17-12-2013
Народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник припускає, що платою за газову знижку може стати не тільки газотранспортна система та енергетична безпека України, але й угода про асоціацію з ЄС. Про це він заявив, коментуючи результати сьогоднішніх переговорів у Москві.
17-12-2013
Повідомлення про підготовлений Урядом проект державного бюджету на 2014 рік не має нічого спільного з дійсністю. Це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник у відповідь на заяви Уряду.
«Можливо, таку підготовку здійснив Уряд іншої країни, або невідомий мені тіньовий Уряд»
16-12-2013
Відродження напередодні поїздки до Москви ідеї газотранспортного консорціуму може перекреслити можливість підписання угоди про асоціацію з ЄС. На цьому наголосив народний депутат України Віктор Пинзеник, коментуючи відповідні заяви Уряду
07-12-2013

Заяви про те, що однією з перешкод на шляху підписання угоди з ЄС є запровадження безвізового режиму між Україною і Європейським Союзом дивують і не мають під собою жодних підстав.

На цьому наголосив Віктор Пинзеник, коментуючи відповідну заяву урядовців.

02-12-2013
Свідченням «ефективної роботи» нинішнього Уряду є виконання бюджету. Про це заявив Віктор Пинзеник, коментуючи оперативні дані щодо динаміки надходжень до державного бюджету: за місяць до завершення року до загального фонду отримано 266,4 млрд. грн. До затвердженої законом цифри 323,9 млрд. грн. бракує 57,5 млрд. Досягнути її можливо, якщо 2013 рік продовжити до середини лютого 2014 року.
07-09-2013

Держбюджет має стати повноцінним, збалансованим документом, інструментом, який би не тільки забезпечував фінансову стійкість, стабільність країни, а й почав вирішувати (а не створювати) її проблеми.

 На цьому наголосив народний депутат України Віктор Пинзеник в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня. Україна".

Прикро дивитися,  зазначив економіст, - що в Україні зник бюджет, як інструмент державної політики. "У нас є відомість по роздачі грошей з державної каси, причому ще й з подвійною бухгалтерією. Бо одному дадуть гроші, другому – вексель замість грошей, а третьому – взагалі нічого".

02-09-2013
За даними, які наводить економіст, у серпні до загального фонду державного бюджету надійшло 21,3 млрд. грн., що на чверть (24,4%) менше серпня минулого року. На третину зменшили находження органи податкової та митної системи (66,6% та 66,0% відповідно).
05-08-2013
Характер торгових стосунків, що складається останнім часом стосовно імпорту з України багатьох торгових позицій до країн Митного Союзу немає нічого спільного, як з нормами СОТ, так і з численними угодами про вільну торгівлю. Наявні торгові проблеми вкотре акцентують на важливості врегулювання Україною всіх питань для підписання Угоди про асоціацію з ЄС та виходу українських виробників на ринки ЄС, де не ставлять перед фактом зупинки експорту без надання відповідних доказів та дотримання встановлених процедур.
11-07-2013
До вже схвалених новел щодо відшкодування векселями ПДВ, погашення бюджетної заборгованості влада планує додати виконання зобов’язань перед людьми з обмеженими фізичними можливостями. Про це повідомив народний депутат України Віктор Пинзеник, посилаючись на зареєстрований у ВР проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення виконання державних зобов'язань перед інвалідами України».
10-07-2013
Схвалені парламентом закони щодо введення утилізаційного збору на автомобілі, не лише вдаряють по бюджетах сотень тисяч українських сімей, а й порушують взяті на себе Україною зобов’язання в рамках вступу до СОТ і можуть викликати зворотні санкції по відношенню до українського експорту. Про це заявив Віктор Пинзеник, коментуючи закони щодо утилізації транспортних засобів та введення екологічного податку.
09-07-2013
Запровадженням казначейських векселів влада завдала ще одного серйозного удару по умовах ведення бізнесу в Україні. Це зазначив народний депутат України Віктор Пинзеник, коментуючи прийняті днями закони щодо впровадження вексельних розрахунків.
02-07-2013
За оперативними даними, до загального фонду державного бюджету в червні нинішнього року надійшло на 7,5% доходів менше, ніж за відповідний період минулого року. Коментуючи такі показники, народний депутат України Віктор Пинзеник зауважив, що ситуація насправді є ще гіршою, якщо врахувати, що НБУ перерахував до бюджету вдвічі більшу суму, ніж передбачалося планом - 4,1 проти 2,1 млрд. грн.
26-06-2013
Видатки з обслуговування боргів Уряду вперше з початку світової кризи 2008 року перевищили 10% надходжень загального фонду державного бюджету (за січень-травень 2013 р.)
Навівши такі дані, Віктор Пинзеник констатував: «Чергова  звітність зафіксувала нове урядове «покращення».
18-06-2013
Минулорічний бюджет вирізняється унікальною нереальністю доходів.Це зазначив народний депутат України Віктор Пинзеник, виступаючи з парламентської трибуни під час розгляду питання щодо виконання закону «Про державний бюджет України на 2012 рік». Цифра доходів виявилася на 10% або на 33 млрд. грн. меншою затвердженої законом. Нестача коштів була покрита уже звичним, але вкрай небезпечним способом – нарощуванням боргів. Минулого року цей приріст склав 42,4 млрд. грн.
05-06-2013
П’ять місяців нинішнього року, за оперативними даними, додали до загального фонду державного бюджету лише 2,4%, склавши 117,9 млрд. грн. При цьому в травні доходи виявилися на 6,7% меншими травня попереднього року.
01-04-2013
За оперативними даними, у першому кварталі нинішнього року до загального фонду державного бюджету надійшло 71,1 млрд. грн., що складає 107,9% аналогічного показника 2012 року (при затвердженому законом зростанні на 9,2%). Коментуючи наведені цифри, народний депутат Віктор Пинзеник зазначив, що хоч сума надходжень менша від запланованого показника, такі дані могли б свідчити про поліпшення динаміки виконання бюджету в порівнянні з минулим роком. Однак, якщо зануритися у деякі цифри, насправді ситуація не додає оптимізму
01-02-2013
Перший міcяць бюджетного року, за оперативними даними, показав надходження до загального фонду державного бюджету 20,05 млрд.грн. Коментуючи цей показник, народний депутат України Віктор Пинзеник  зазначив, що він перевищує плановий на 8,2% і, що важливіше, перевищує фактичні надходження січня попереднього року на 10,8%.
 «Але оптимізм щодо цьогорічної бюджетної динаміки зникає, якщо згадати, що у цьому році, на відміну від попереднього, введено авансову сплату податку на прибуток», - зауважив народний депутат.
21-01-2013
Стрімке нарощування державного боргу дорого обходиться кожному українцеві. За підрахунками Віктора Пинзеника, на обслуговування боргів за останні чотири роки витрачено майже 72 млрд. грн. коштів державного бюджету, в тому числі 24,2 млрд. (1/3 цієї суми) – за 2012 рік. «При цьому йдеться не про погашення, а лише про сплату відсотків за боргами», - уточнив економіст.
11-01-2013
Голосуванням за поданий Урядом закон «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про взаємодію з питань попередження надзвичайних ситуацій, пожеж і ліквідації їх наслідків у населених пунктах, в яких розташовано об’єкти Чорноморського флоту Російської Федерації на території України» український парламент визнав, що на території України можуть діяти закони іншої країни – Росії.
03-01-2013
При затвердженому законом обсязі доходів загального фонду державного бюджету України у 322,2 млрд. грн. до державної казни фактично надійшло 288,6 млрд. грн. Це, за підрахунками Віктора Пинзеника, на 33,6 млрд. (більш ніж на 10%) менше затвердженої цифри.
28-12-2012
Рік не став так потрібним країні проривом. Нинішня ситуація потребує професійних, грамотних, чесних дій. Країна та її влада мусять навчитися жити по засобах. Ми маємо дати країні і світу сигнал, що припиняємо жити в борг, що в нас усуваються перепони для ведення бізнесу, що ми готові рухатися і знаємо, куди. Тоді жоден майбутній рік не буде для нас роком блукань.
24-12-2012
Навіть тим, хто вже звик до сюрпризів, сюрпризом стало утворення Міністерства доходів і зборів. «Перш за все тому, що не може займатися податковою політикою (а міністерства виробляють політику) орган, що здійснює адміністрування податків» - пояснив Віктор Пинзеник. - Це все одно, що працівнику ДАІ дати право самому встановлювати правила дорожнього руху».
19-12-2012
Співпраця в економічній сфері з іншими країнами – це правильне, прагматичне бажання наших співвітчизників. Бо від цього залежить стан нашої економіки, наше життя. Та чи така співпраця ховається за фасадами Митного союзу, до якого нас так наполегливо намагаються втягнути?
Про те, що насправді стоїть за Митним союзом, читайте далі у статті Віктора Пинзеника...
07-12-2012
Запровадження у прийнятій редакції казначейських векселів, на переконання Віктора Пинзеника, перетворює схвалення закону про бюджет у непотрібну процедуру. Водночас, зауважив він, це відкриває простір до «бартеризації» бюджетних стосунків, до стрімкого нарощування державного боргу (просити ж позичити гроші не потрібно, Уряд просто не платить за своїми зобов’язаннями).
03-12-2012
63 млрд. грн. потрібно зібрати за останній місяць, щоб виконати схвалений законом про держбюджет обсяг доходів загального фонду. Це зазначив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, коментуючи останні дані щодо надходжень до державного бюджету. Як свідчать оперативні дані, за підсумками одинадцяти місяців отримано 259,2 млрд. грн., або 23,6 млрд. у середньому за місяць
07-11-2012
Оцінюючи  динаміку бюджетної ситуації поточного року, Віктор Пинзеник зазначив: «Уже не хочеться наводити аргументів щодо згубності такої політики. Обмежуся емоційним закликом схаменутися».
Далі...
02-11-2012
Жовтневі бюджетні показники продовжили негативну тенденцію невиконання доходної частини державного бюджету. Це зазначив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, коментуючи останні дані щодо виконання бюджету.
02-10-2012
З початку року (січень-вересень) до загального фонду бюджету надійшло 208,5 млрд. грн., що на 9,9% більше відповідного показника попереднього року. Але щомісяця цей показник все більше знижується відповідно затвердженої цифри (+19,3%)
19-09-2012
Визнання комерційного боргу корпорації ЄЕСУ державним є нонсенсом і небезпечним прецедентом. Це зазначив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, коментуючи сьогоднішнє рішення щодо боргу корпорації "Єдині енергетичні системи України".
05-09-2012
Створення прозорих, рівних умов для ведення бізнесу, прогнозований обмінний курс, справедлива система оподаткування, усунення тотальної залежності бізнесу від українського чиновника – такими є цілі політичної діяльності партії «Удар».Це зазначив кандидат у народні депутати від партії «Удар» Віктор Пинзеник під час зустрічі з представниками української та іноземної бізнес спільноти сьогодні у Києві.
05-09-2012
Подолати корупцію в Україні можливо за умови реалізації погодженої системи дій та прозорих, моральних економічних стосунків. На цьому наголосив кандидат у народні депутати від партії "Удар" Віктор Пинзеник сьогодні під час прес-конференції в УНІАН.
Система подолання корупції, на переконання політика, може дати успіх за умови реалізації погоджених дій за трьома напрямками:
- виявлення явищ корупції і притягнення до відповідальності причетних до них
- усунення причин корупції
- інституційні зміни
03-09-2012
За даними, що наводить Віктор Пинзеник, за вісім місяців до загального фонду надходило в середньому 23,6 млрд. грн. Для виконання затвердженого бюджетом показника за решту місяців, що залишилися до кінця року середньомісячні доходи слід збільшити до 32,2 млрд.грн. або на 36,4%, - зазначив політик. «Це означає мати втричі вищі темпи приросту, ніж наявні зараз. Не фахівцям зрозуміла нереальність такого зростання, особливо в умовах значного погіршення економічної динаміки».
31-08-2012
У перші роки свого життя гривня демонструвала хороший приклад стабільності. Нагадаю, що долар два роки обмінювався по 1 грн. 88 коп. Приємно було бачити гривню, що приймалася в обмінних пунктах багатьох країн Європи.
Сама реформа була чесною і прозорою. Обмінювали всі старі грошові знаки, що були пред’явлені для обміну. Бо не гроші є причиною хабарництва і корупції. А спроба «повісити» на гроші невластиві їм функції небезпечна, бо породжує недовіру до грошей (обманули раз – обмануть і вдруге).
20-08-2012
"Відсутність політичної волі на зміни, небажання говорити з людьми, а найголовніше приймати необхідні рішення, у тому числі непрості – найсерйозніший український дефіцит. Другий, пов’язаний з ним і все наростаючий дефіцит, – це дефіцит моралі. Ні, не в суспільстві, а у політичному середовищі, що обирається нами, та у сформованих цим середовищем інститутах влади. Влада – це не місце для захисту особистих бізнес-інтересів чи створення власного бізнесу. Це, в першу чергу, відповідальність перед своїми співвітчизниками. Ми всі зобов’язані пам’ятати про природне призначення влади – служити людям", – підкреслив Пинзеник у коментарі ІА ZIK до річниці незалежності України.
03-08-2012
У липні до загального фонду надійшло 18,9 млрд. грн., що на 3 млрд., або на 14% менше липня минулого року, констатував екс-міністр. В цілому за січень-липень до загального фонду отримано на 12,4% більше доходів, ніж за відповідний період минулого року, тоді як державний бюджет затверджено зі зростанням доходів на 19,3%.
30-07-2012
Змінами до закону про державний бюджет на поточний рік обсяг держгарантій збільшено більш, ніж у 4 рази (з 15 до 68,8 млрд.грн.). Це рекордна сума, що коли-небудь затверджувалася в українському бюджеті, - констатував Віктор Пинзеник.
22-05-2012
Українське суспільство зріле. З ним можна розмовляти, але, на жаль, нема кому розмовляти. Є запит на зміни, є запит на правду, і обов'язково з'являться політичні сили, які цей запит реалізують, зазначив Віктор Пинзеник під час програми  "Діалоги"

17-05-2012
Не можна лікувати хвороби, повязані з нарощуванням боргів, подальшим нарощуванням боргів. Це підкреслив голова Українського фонду підтримки реформ Віктор Пинзеник у першому пипуску програми Вільні люди
04-05-2012
Квітень «порадував» нас істотним погіршенням ситуації з виконанням державного бюджету, - констатував економіст, зазначивши при цьому, що за минулий місяць до загального фонду надійшло 20,8 млрд. грн. За підрахунками Віктора Пинзеника, це лише на 1,3% більше показника квітня минулого року, тоді як у попередні три місяці цифра приросту коливалася у межах 14-16%.
28-02-2012
Проблеми української ситуації лежать у площині керованості боргової ситуації та зменшення боргу, прогнозованості обмінного курсу, якісного поліпшення інвестиційного клімату. Слід розв’язати ці проблеми. І тоді питання другої хвилі кризи будуть предметом дискусій будь-де, тільки не в Україні.
17-02-2012
У випадку розірвання угоди з МВФ неминуче загострення існуючих в Україні проблем. І ймовірність такого варіанту розвитку подій наростає.
Так прокоментував повідомлення щодо ризиків розірвання угоди між Україною та МВФ екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.
20-10-2011
Угодою про Зону вільної торгівлі в рамках СНД передбачено все, крім вільної торгівлі. Так прокоментував підписаний днями документ екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.
19-09-2011
Про нову хвилю кризи у світі, суто українські “недуги” та Євро-2012 Віктор Пинзеник розповів днями в інтерв'ю виданню "Львівська пошта".
"Найменше я хотів би дивитися на наші проблеми крізь призму світових. Ми на них не впливаємо. У той же час ми “хворіємо” своїми українськими недугами, що можуть прорватися незалежно від світових процесів. А у випадку нової хвилі світових випробувань ми надзвичайно вразливі до них. Хоча грамотними, професійними діями цю вразливість можна і треба звести до мінімуму”, – зазначив економіст.
08-07-2011
Віктор Пинзеник позитивно оцінює норму схваленого закону про пенсійну реформу щодо підвищення пенсійного віку.
«Прийнята редакція закону мені не подобається. Хоча в частині підвищення пенсійного віку рішення правильне. Воно було неминучим», - зауважив економіст.

07-06-2011
На кожного українця станом на травень припадає більш, ніж 10 тисяч боргу за позиченими владою коштами  (без урахування коштів на сплату відсотків за цими боргами).
Такі дані наводить екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник у розділі "Аналітика".
03-06-2011
Прозорі та рівні умови, контроль за тими, хто ухиляється від сплати податків і низькі ставки платежів - це «три кити», на яких має базуватися податкова система.
На цьому наголосив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник під час конференції «Податкова реформа: перезавантаження», що відбулася у Києві.
02-06-2011
Найбільшою проблемою податків в Україні є їх адміністрування. Ця вада  характерна і попередньому і нинішньому законодавству. Виправити її шляхом внесення змін неможливо, бо проблема в самій філософії.
26-04-2011
Минулого року інвестиції в основний капітал склали 13,8% ВВП. Це вдвічі менше, ніж у 2006-2008 -х роках, - констатував економіст.
Приріст іноземних інвестицій, за даними екс-міністра, становив минулого року 4,7 млрд. дол. США

22-04-2011
Передбачена урядовим законопроектом норма щодо продажу землі виключно фізичним особам (громадянам) немає нічого спільного зі створенням сприятливого інвестиційного клімату для піднесення українського села.

14-04-2011
У режимі Митного союзу можна проїсти весь бюджет України. Уявіть, що в ЄC весь російський газ буде продаватися через фірму, зареєстровану "Газпромом" в Україні. ПДВ від видобутку газу буде зараховуватися в бюджет РФ, а відшкодувати ПДВ за експорт газу повинен буде український бюджет. Може і не вистачити. Детальніше...
28-02-2011
Виступ екс-міністра фінансів Віктора Пинзеника на V форумі «Європа-Україна»
Що потрібно, щоб банки стали партнерами економіки? 
Відродження банківського сектора через процедуру ліквідації, завершення рекапіталізації, очистки від проблемних активів, формування резервів. Другий блок проблем – дефіцит бюджету. Третій блок – бізнес-середовище, бізнес-умови: однакові, рівні правила гри для всіх і вільний доступ бізнесу до ринків.
28-01-2011
114,3 млрд. грн. приросту боргу – таким є наше боргове «поповнення» за минулий рік (прямий і гарантований борг). Відповідні дані наводяться у розділі "Аналітика".
13-12-2010
Системна глибока реформа центральної виконавчої влади у нас ще не розпочалася. І її не уникнути. Рано чи пізно суспільство прийде до неї. Бажано рано, бажано зараз.
Без такої реформи, що виходить з логіки побудови уряду, фундаментальних принципів управління, проведене скорочення кількості міністерств та державних чиновників закінчиться зростанням їх кількості. Читати далі...
10-12-2010
Віктор Пинзеник називає несистемним кроком адміністративної реформи проголошену в Україні оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади.
30-11-2010
В.Пинзеник считает, что главный недостаток действующего правительства - отсутствие программы действий. Также его удивляет срочный порядок проталкивания властью Налогового кодекса. От самого документа экс-глава Минфина не ожидает позитива и советует власти забыть о налоговой реформе минимум на год. О ситуации в экономике Украины и существующих угрозах, о Налоговым кодексе и протестах предпринимателей, а также о возможных путях выхода из сложившейся ситуации В.Пинзеник рассказал в интервью корреспонденту ЛІГАБізнесІнформ.
23-11-2010
Виктор Пинзеник в интервью «Газете…» оценил почти принятый Налоговый кодекс.
 "Очень хорош язык этого документа, а сам он не очень хорошо пахнет. Нельзя оценивать его по отдельным пунктам, в нем есть правильные вещи, но их портит отсутствие системных решений по налогообложению, логики, цели таких изменений. Нормальная налоговая система должна состоять из «трех китов»: равенства условий, низких ставок и системы опеки тех, кто не платит налоги. Все три вопроса не решены. И неправда, что будут снижены ставки налогов, режим их администрирования позволяет устанавливать ставки на каком угодно уровне"
22-11-2010
Віктор Пинзеник в інтерв'ю ВВС заявив, що головною проблемою Податкового кодексу, ухваленого парламентом, лишається нерівність у ставленні до тих, хто займається бізнесом, причому пільги і преференції надаються передусім представникам великого капіталу.
03-11-2010
Станом на початок жовтня кожен громадянин України заборгував за позиченими владою коштами майже 9 тисяч гривень (8,8 тисяч грн.).
Протягом поточного року заборгованість кожного українця зросла більш ніж на чверть, - зазначає економіст. Борг кожної людини, за його оцінками, наближається до половини сукупних грошових доходів людини за рік, тоді як на початку 2008 року сума їх становила 14%.
02-11-2010
Понад 20% (21,3%) видатків зведеного бюджету не забезпечується доходами. Вони здійснюються за рахунок позичених коштів.
19-10-2010
Головним ризиком для країни залишається величезний фіскальний дефіцит бюджету.
На цьому наголосив Голова Українського фонду підтримки реформ Віктор Пинзеник сьогодні під час Інвестиційного форуму в Києві. «Дефіцит бюджету - головна загроза майбутньому економічному розвитку країни», - зазначив економіст. За його оцінками, показник дефіциту цього року складатиме близько 10% ВВП.
01-10-2010
Скасування Конституційним Судом закону про внесення змін до Конституції України, було очікуваним рішенням. Визнання неконституційним способу прийняття таких змін неминуче тягне за собою скасування закону. Це зазначив, коментуючи сьогоднішнє Рішення КС, Голова Українського фонду підтримки реформ Віктор Пинзеник. Неочікуваною стала інша частина рішення, якою КС відновив дію Конституції у редакції 1996 року, - зауважив політик.
14-09-2010
Радий вітати Вас на своєму персональному веб-сайті.
Про економіку чесно і зрозуміло – головна його ідея.
У якому стані перебуває українська економіка, які головні виклики стоять перед нею, яких оновлень потребують ключові сфери нашого  життя – ці та інші матеріали я розміщуватиму на сторінках сайту. Сподіваюся, веб-ресурс стане у нагоді колегам-економістам, журналістам, студентам і кожному, хто цікавиться реальною ситуацією економіки у державі. Радо відповім на Ваші запитання, котрі Ви можете поставити у відповідному розділі – «Запитання-відповіді». Ви також зможете висловити свої пропозиції, як щодо роботи сайту, так і стосовно тем для дискусій.

З повагою
Віктор Пинзеник

13-09-2010
Дефіцит публічних бюджетів України перевищує 42 млрд. грн.
Оновлено розділ «Бюджетна ситуація»
22-06-2010
За спробами об’єднати „Газпром” та „Нафтогаз” стоять наміри безоплатно позбавити Україну газотранспортної системи. Так прокоментував ситуацію щодо можливого об’єднання РАО „Газпром” та НАК „Нафтогаз України” екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.
16-03-2010
„Скасування рішень попереднього уряду щодо надання держгарантій на залучення кредитів – крок у правильному напрямку”, - зазначив Віктор Пинзеник,  коментуючи відповідну постанову Кабміну.
12-03-2010
Новий уряд сформовано не за функціональним принципом, а скоріше за принципом працевлаштування окремих людей. Так прокоментував призначенння уряду Голова Українського фонду підтримки реформ Віктор ПИНЗЕНИК.  
04-03-2010
Створення газотранспортного консорціуму за участю продавців і покупців газу суперечить логіці економічних інтересів, - наголошує Віктор ПИНЗЕНИК. Таку думку він обгрунтовує тим, що інтереси продавців та покупців блакитного палива діаметрально протилежні інтересам транзитера. Постачальники і покупці газу реалізують свій економічний інтерес через ціну. Створення газотранспортного консорціуму за участю продавців і покупців газу суперечить логіці економічних інтересів, - наголошує Віктор ПИНЗЕНИК.
03-02-2010
Прийняті зміни до закону про вибори Президента несуть загрозу не лише виборам 7 лютого, але й майбутнім виборчим перегонам. Це підкреслив Віктор ПИНЗЕНИК, коментуючи прийнятий сьогодні закон "Про внесення змін до Закону України "Про вибори Президента України" (щодо організації роботи виборчих комісій).

Новини 1 - 146 з 146
Початок | Попер. | 1 | Наступ. | Кінець | По стор.

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Липень 2022 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31