«Суспільство має платити не за кризу, а за вихід з неї»

Продаж землі по-українськи: складіть список власників
22.04.2011
Передбачена урядовим законопроектом норма щодо продажу землі виключно фізичним особам (громадянам) немає нічого спільного зі створенням сприятливого інвестиційного клімату для піднесення українського села.
Так прокоментував розміщений на сайті ДАЗРУ проект закону «Про ринок земель» екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник під час зустрічі з фіналістами Буковинського студентського чемпіонату «Дебати віртуальних урядів» у м. Чернівці.
«У випадку схвалення вищевказаної норми неважко здогадатися, в чиїх руках опиниться земля сільськогосподарського призначення, - зазначив економіст. - Можна почати складати поіменний список нових власників».
Обгрунтовуючи думку, Віктор Пинзеник пояснив, що обмеження кола покупців, а отже можливість скупити землю за безцінь, створять умови, за яких заробіток від землі нові власники отримуватимуть на спекуляціях із землею чи встановленням кабальних умов її оренди, а не шляхом інвестування в аграрний сектор. Реальний інвестор і надалі залишатиметься залежним від власників, тільки уже не від десятків чи сотень, а від одного.
«Можна сподіватися на масштабні інвестиції в сектор, діяльність якого неможливо відірвати від землі, коли ця земля тобі не належить. Але не більше, ніж сподіватись», - зауважив політик.
Екс-міністр підкреслив: прорив у аграрному секторі можливий, якщо ринок купівлі-продажу землі буде відкритим і купувати її зможуть всі резиденти (фізичні і юридичні особи).
 «Не бачу загроз, коли це право отримають і нерезиденти», зауважив економіст. Повноцінний вільний ринок землі, на переконання політика, – необхідна, але недостатня умова оновлення українського села. Мають бути усунуті загальні негативні чинники інвестиційного клімату, включаючи специфічні у аграрному секторі, наприклад, коли одному пропонують вкладати і вирощувати, а право продажу мають «обрані» (квоти на експорт), - наголосив Віктор Пинзеник.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3