«Від відлагодженого механізму влади залежить формування майбутнього держави»

Віктор Пинзеник: доходи бюджету не встигають за декларованим покращенням
01.04.2013
За оперативними даними, у першому кварталі нинішнього року до загального фонду державного бюджету надійшло 71,1 млрд. грн., що складає 107,9% аналогічного показника 2012 року (при затвердженому законом зростанні на 9,2%).
Коментуючи наведені цифри, народний депутат Віктор Пинзеник зазначив, що хоч сума надходжень менша від запланованого показника, такі дані могли б свідчити про поліпшення динаміки виконання бюджету в порівнянні з минулим роком. Однак, якщо зануритися у деякі цифри, насправді ситуація не додає оптимізму.
Економіст нагадав, що в цьому році, на відміну від попереднього, введено авансову сплату податку на прибуток. Наслідком цього стало зарахування до бюджету доходів, що минулого року в цей період не зараховувалися. Тому арифметика дещо «поліпшилася», - пояснив народний депутат. «Але те, що сплачено зараз, не надійде у наступні місяці. І якщо динаміку доходів оцінювати без податку на прибуток, то вона складає лише 2,2%», - констатував Віктор Пинзеник.
Народний депутат зауважив, що при розрахунках слід врахувати також значно більшу «податкову активність» НБУ, який за квартал перерахував у казну 4 млрд. грн. проти 2,4 за той самий період минулого року. «З урахуванням обох чинників доходи загального фонду впали майже на 1% (проти передбаченого зростання на 9,2%). Саме цей показник показує реальну динаміку надходжень від економіки», - підкреслив Віктор Пинзеник.
При цьому економіст нагадав, що видатки бюджету цього року в сумі 50 млрд. грн. не забезпечені доходами, тобто є дефіцитом. До цієї цифри слід додати очікувану цифру невиконання доходів у сумі не менше 20 млрд. грн.
«Згадавши про передбачені законом державні гарантії на 50 млрд. грн., що в більшості випадків є нічим іншим, як прихованим дефіцитом, стає очевидним: треба припинити годувати суспільство ілюзіями щодо «манни небесної», що впаде на нас у зв’язку з проголошеним переглядом бюджету. Бо такий перегляд мав би насправді передбачати секвестр видатків та закриття лазівок уникнення оподаткування», - наголосив Віктор Пинзеник.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3