«Від відлагодженого механізму влади залежить формування майбутнього держави»

Віктор Пинзеник: Минулорічний бюджет вирізняється унікальною нереальністю доходів
18.06.2013
Виступ В.Пинзеника у Верховній Раді України під час розгляду питання про виконання закону "Про Державний бюджет України на 2012 рік".
Виконання бюджету можна розглядати з точки зору цільового використання коштів та його ефективності. Але є й інший важливий аспект – збалансованість бюджету.
Минулорічний бюджет вирізняється унікальною нереальністю доходів. Цифра доходів виявилася на 10% або на 33 млрд. грн. меншою затвердженої законом. Нестача коштів була покрита уже звичним, але вкрай небезпечним способом – нарощуванням боргів. Минулого року цей приріст склав 42,4 млрд. грн.
Бюджетна політика минулого року знову повернулася до нарощування дефіциту і боргів. Перша версія закону передбачала дефіцит у 25 млрд. грн. 38 «поліпшень» закону підняли цю цифру до 38,8 млрд. грн. У поданому звіті ця цифра у два рази перевищує початкову – 53,4 млрд. грн., або 3,8% ВВП. А за моїми оцінками, реальний дефіцит минулого року складає майже 70 млрд. грн., або 5%.
Та й ця цифра не кінцева. З середини минулого року ми стали свідками постійної відсутності коштів на рахунках Уряду і як наслідок – непроплати бюджетних зобов’язань. Хочу нагадати усім Вам, що у парламенті «гуляє» законопроект, що передбачає виплату зобов’язань минулого року векселями. У зв’язку з цим у мене є дуже прості питання: яку цифру видатків ми збираємося затверджувати? Куди мають бути віднесені видатки, що хочуть проплатити векселями? На дефіцит бюджету якого року мають бути віднесені ці видатки?
Минулорічний бюджет відродив дуже небезпечну тенденцію нарощування боргу. Цю, вже історичну, тенденцію можна було б не згадувати, якби вона не повторилася цьогоріч.
Доходи бюджету цього року мають зрости на 9,2%. Ми вже маємо факт п’яти місяців. Приріст складає лише 2,4%. Недобір коштів по року складе 20-25 млрд. грн. Бюджетна дірка тільки з цієї причини виявиться у 1,5 рази більшою затвердженої.
У цій ситуації Уряду треба припинити сіяти ілюзії щодо якихось невідомих ресурсів, що мають бути поділені при перегляді бюджету. Чесна, відповідальна політика потребує іншого – секвестру бюджету та закриття різного роду лазівок в оподаткуванні.
П’ятий рік я закликаю владу – припиніть вести країну борговою дорогою, припиніть нарощування боргового зашморгу!

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3