«Світова криза – унікальний шанс для здійснення реформ»

Віктор Пинзеник: векселі вдарять по інвестиційному клімату
09.07.2013
Запровадженням казначейських векселів влада завдала ще одного серйозного удару по умовах ведення бізнесу в Україні. Це зазначив народний депутат України Віктор Пинзеник, коментуючи прийняті днями закони щодо впровадження вексельних розрахунків.
У коментарі Віктор Пинзеник пояснив: з уведенням векселів для українських підприємств відкривається нова зона ризику – виконання робіт, послуг чи постачання продукції для бюджетних установ і організацій, бо з прийняттям вексельних законів зникає гарантія їх оплати грошима. «Замість грошей можна отримати векселі», - констатував економіст. При цьому він зауважив: та обставина, що дана норма передбачена стосовно бюджетних боргів минулого року, нічого не змінює. «Судячи з тиску на прийняття вексельних законів норма буде повторена і в бюджеті наступного року».
На переконання Віктора Пинзеника, прийняті днями закони породжують нові ризики для секторів, що мають відношення до так потрібного країні експорту. Можливість відшкодування ПДВ «папірцями» рівнозначна примусовому вилученню коштів на строк до 5 років. У таких умовах зможуть існувати експортери з хорошим запасом міцності (прибутковості) чи ті, кому пощастить отримати гроші, а не векселі, - переконаний економіст.
Вексельна вразливість експорту, за словами політика, б’є по платіжному балансу, підриває обмінний курс національної валюти. Додалося головного болю і комерційним банкам. Бо в оцінці кредитних ризиків з’явився новий вексельний елемент. «Допускаючи можливість часткової сплати податків векселями, Уряд та його парламентська більшість відроджує в країні бюджетний бартер із його дисконтами, схемами, відкатами», - констатував Віктор Пинзеник.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3