«З фальшивими грішми багатшим не станеш»

Віктор Пинзеник: утилізаційним збором б'ють по кишенях українців
10.07.2013
Схвалені парламентом закони щодо введення утилізаційного збору на автомобілі, не лише вдаряють по бюджетах сотень тисяч українських сімей, а й порушують взяті на себе Україною зобов’язання в рамках вступу до СОТ і можуть викликати зворотні санкції по відношенню до українського експорту.
Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, коментуючи ухвалені з голосу в другому читанні закони щодо утилізації транспортних засобів та введення екологічного податку.
На переконання економіста, такі кроки можуть стати новою додатковою перепоною для підписання угоди про асоціацію з ЄС.
Здавалося б, ідея обох документів благородна, - зазначив народний депутат - у нас додалося «піклувальників» про чистоту довкілля. Однак, за «добрим» замислом криються кілька обставин: по-перше, у нас немає потужностей для утилізації використаних автомобілів.
По-друге, не в наших традиціях здавати на брухт вживані авто.
По-третє, закон передбачає введення податку на всі автомобілі – імпортовані та вироблені (складені) в Україні. Але подальші деталі закону спростовують цю рівність, зауважив Віктор Пинзеник: вітчизняні складальники не зобов’язані сплачувати податки за умови взяття зобов’язань з утилізації використаних автівок. «А це настане не скоро. А там - «або віслюк здохне, або емір помре». Та й уже з наведеної причини українці експлуатують автомобіль навіть, коли він давно на ладан дихає», - сказав економіст.
За словами Віктора Пинзеника, у прийнятій редакції закон передбачає ніщо інше, як введення нового спеціального податку на імпорт. «І немалого податку», - підкреслив депутат. Так, згідно з законом сума податку коливається від 7370 грн. на авто з об’ємом двигуна до 2000 см. куб. до 30 250 грн. - з об’ємом понад 3500 см. куб. (для уживаних авто ставки подвоюються). Замість тиску на власників бізнесу для модернізації виробництва та випуску потрібних людям моделей, що відповідають їх запитам, споживачів змушують підлаштовуватися під нав’язувані власниками умови,- резюмував Віктор Пинзеник.
«Боюсь, що багато народних обранців не знають, за які закони і за які норми у цих законах вони голосували, - зазначив депутат. - Названих законопроектів, як і низки інших, не було в порядку денному, ідеї щодо їх революційно швидкого прийняття раз по разу виникали у різник кутках парламенту чи поза ним».

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3