«Розвиток ситуації не дає шансів уникнути адекватних дій»

Віктор Пинзеник: Головна проблема податків – їх адміністрування
02.06.2011

Найбільшою проблемою податків в Україні є їх адміністрування. Ця вада характерна і попередньому і нинішньому законодавству. Виправити її шляхом внесення змін неможливо, бо проблема в самій філософії. Це зазначив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник сьогодні під час конференції «Податкова реформа: перезавантаження», що відбулася у Києві.

«І попередня й нинішня система адміністрування базується на засадах тотального контролю, - констатував економіст. - Але тотальний контроль неможливий. Це утопія», - зауважив він. «Не можна заглянути в кишеню кожного». Такий контроль, навпаки - дозволяє в ручному режимі контролювати вибраних.

Екс-міністр наголосив, що країна потребує якісно нової філософії адміністрування податків. Можливим варіантом Віктор Пинзеник назвав систему контролю відхилень, за якою контролюються лише ті суб’єкти економіки, котрі ухиляються від сплати податків. За словами політика, для цього вже навіть є необхідні технічні інструменти – електронна декларація. Цей інструмент дозволяє без будь-якої виїзної перевірки виявити ланки, які «рвуться» - неплатників. Саме вони мають бути предметом роботи податкових органів. Про решту платників податківці мають забути. Водночас цей інструмент дозволяє автоматично відшкодовувати ПДВ без проведення перевірок. Якщо підприємство не потрапило в «схеми» - немає сенсу «мордувати» його непотрібними перевірками, зазначив Віктор Пинзеник.


Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3