«Економічна ситуація потребує адекватних дій»

Віктор Пинзеник: Податкова система має базуватися на «трьох китах»
03.06.2011
Прозорі та рівні умови, контроль за тими, хто ухиляється від сплати податків і низькі ставки платежів - це «три кити», на яких має базуватися податкова система.
На цьому наголосив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник під час конференції «Податкова реформа: перезавантаження», що відбулася у Києві.
У своєму виступі економіст детально зупинився на кожному з принципів:
Перший – податки платять усі без винятку, у відповідності з доходами. «Податки мають платити всі, бо це внесок кожної людини у вирішення загальносуспільних чи регіональних проблем. Ніяких виключень або пільг не повинно бути», - зауважив екс-міністр. Будь-які пільги створюють нерівні умови для підприємницької діяльності.
Другий принцип – проста і прозора система адміністрування. «Необхідно чітко розмежувати добросовісних і нечесних платників податків. Об`єктами контролю мають стати лише ті, хто ухиляється від сплати податків», - підкреслив В.Пинзеник. При цьому система внутрішнього контролю має бути виведена з-під управління контролюючих органів, податкової та митної служби. Аби виключити можливість зловживання в системі, замість поліцейської служби і служби розслідувань має бути створений новий інститут при Міністерстві фінансів — фінансова поліція.
Третій принцип — низькі ставки. Остання проблема не вирішується лише податковим кодексом, зауважив політик, бо вона є наслідком цілої низки реформ у інших секторах.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Січень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31