«З фальшивими грішми багатшим не станеш»

Віктор Пинзеник: платою за газову знижку може стати не тільки ГТС та енергетична безпека України, але й угода про асоціацію з ЄС
17.12.2013
Народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник припускає, що платою за газову знижку може стати не тільки газотранспортна система та енергетична безпека України, але й угода про асоціацію з ЄС.
Про це він заявив, коментуючи результати сьогоднішніх переговорів у Москві. «Дивна метаморфоза сталася у наших газових стосунках з Російською Федерацією, - зазначив депутат. - Жорстка позиція щодо незмінності газового контракту до його закінчення завершилася раптом нечуваною «щедрістю»: ціна знижена нібито на 130 доларів США».
У коментарі Віктор Пинзеник зауважив, що треба буде дуже ретельно ознайомитися з текстами всіх підписаних документів, протоколів, а також знати умови можливих усних домовленостей. «Бо ми вже одного разу отримали «харківську знижку», яка щороку оформлюється як наш, український, борг», - нагадав економіст.
Політик зазначив, що все більше утверджується у припущенні, що платою за газову знижку стане українська ГТС та інші активи. Бо за оцінками російської сторони ціна 268,5 дол. – тимчасове рішення, а довгострокові домовленості мають бути досягнуті як щодо поставок газу, так і щодо його транзиту в Європу. А заяви РАО «Газпром» щодо відсутності перемовин стосовно трьохстороннього консорціуму не спростовують, а підтверджують дане припущення. Бо справді російська сторона не хоче третього учасника, а наполягає на створенні двостороннього консорціуму на так званих паритетних засадах. Віктор Пинзеник нагадав, що такі домовленості були майже погоджені наприкінці 2012 року.
У такому випадку, на переконання економіста, платою стає не тільки газотранспортна система та енергетична безпека України, але й угода про асоціацію з ЄС. Бо, ставши членом Європейського енергетичного товариства, Україна зобов’язалася не допускати зосередження продажу і транспортування газу в одних руках. «Вихід з енергетичного товариства унеможливлює підписання угоди з ЄС. А це - додаткова «плата» за газову знижку», - зазначив Віктор Пинзеник.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3