«З фальшивими грішми багатшим не станеш»

Віктор Пинзеник: критична ситуація з держфінансами не перешкоджає владі дбати про олігархів
20.12.2013
Надзвичайно складна ситуація з державними фінансами не підштовхнула Уряд хоча б до спроби припинити вкрай небезпечну політику життя у борг, з великою і постійно наростаючою бюджетною діркою. Про це заявив народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник, коментуючи прийнятий вчора у першому читанні проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо створення консолідованої групи платників податків).
Внесений проект бюджету на 2014 рік не має джерел надходжень на 100 млрд. грн. При цьому прийнято закон про припинення зниження ставок податків, підвищено акцизи, збільшено чимало ресурсних платежів, зупинено закони, що передбачали зростання окремих соціальних виплат, - констатував Віктор Пинзеник.
На цьому фоні, на переконання політика, цинізмом виглядає намір провладної більшості прийняти закон про консолідовану сплату податку на прибуток. «Цей документ правильно було б назвати законом «Про звільнення від сплати податку на прибуток українських олігархів», додавши до закону поіменний список, - уточнив Віктор Пинзеник.
За законом, прийнятим учора в першому читанні, дозволяється збитки одного підприємства відносити на зменшення прибутку іншого. «Був прибуток, а отже, і податок – їх не стало», - прокоментував норму економіст. При цьому він уточнив, що така норма - не для всіх, а тільки для обраних: тим, хто за рік, що передує отриманню відповідного статусу, сплатив 4 млрд. грн. податку на прибуток і володіє активами у 10 млрд. грн. «Але як тільки ви увійшли у коло обраних сума податку може бути вже 2,5 млрд. Майже половина від того, що ви платили вчора, дарується», - пояснив Віктор Пинзеник. На учасників консолідованої групи не поширюються норми закону про трансферне ціноутворення. Закон не містить обмежень щодо включення до складу консолідованої групи нерезидентів, що дає змогу українським компаніям щедро «дарувати збитки», а прибутки виводити за кордон, де немає податків або ставки податків менші.
Підсумовуючи Віктор Пинзеник з іронією зауважив: «Конституційна норма щодо обов’язку кожного сплачувати податки і збори у розмірах, встановлених законом – для простачків. «Еліта» має жити за своїми правилами – її ж не має зачепити кризова ситуація».

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3