«Економічна ситуація потребує адекватних дій»

Віктор Пинзеник: сучасні економічні виклики потребують рішучих дій
07.05.2014
Небажання реагувати на наростаючі останніми роками українські дисбаланси неминуче мало призвести до нинішньої кризової ситуації в країні. Глибина системних проблем виявилася серйознішою за найпесимістичніші оцінки. Країна опинилася у стані нездатності самостійно забезпечити зовнішнє фінансування. Значних розмірів сягнув дефіцит бюджету, а державний борг удвічі перевищує обсяг доходів загального фонду державного бюджету.
 Відновлення програми співпраці з МВФ відкриває можливості для розв’язання наявних проблем та створення умов для відродження економіки.
Реакція обмінного курсу на платіжні дисбаланси посилює конкурентоздатність національної економіки, як з позиції експорту, так і на внутрішньому ринку по відношенню до імпортних товарів. Додаткові можливості отримує економіка внаслідок одностороннього застосування режиму вільної торгівлі з країнами ЄС, що певною мірою здатна зменшити вплив торгових «воєн» з боку Російської Федерації. Але нові торгові можливості не реалізуються автоматично і потребуватимуть зусиль і часу.
 Не варто також жити ілюзіями, що з відновленням програми співпраці з МВФ проблеми вже врегульовані і можна спокійно дивитися в майбутнє. Ми тільки на початку складного шляху вирішення ситуації, до якої країну вели роками, годуючи громадян цинічним популізмом, солодкими байками та унікальним небажанням брати на себе відповідальність за стан справ і ті непрості рішення, які необхідно приймати.
Вжитих нещодавно фіскальних заходів недостатньо для того, щоб ми почувалися спокійно і нарешті почали жити за простим, але здоровим правилом: витрачати стільки, скільки заробляємо. Треба завжди пам’ятати – ніхто і ніколи нас утримувати не буде. А «безкоштовне» існує тільки у брехливих вустах багатьох українських політиків.
Нам необхідний прорив. Ми здатні самі збудувати собі достойне життя і дати впевненість у майбутньому. Потрібен чесний діалог із нашими громадянами. І не тільки розмова, але й адекватні, зрозумілі дії. Якщо в суспільстві проблеми, то починають із самообмежень влади, викорінюють корупцію, що не тільки знищує всі системи державної влади, але і вбиває інвестиційний клімат, так необхідний для піднесення економіки, ліквідовують зайві, а часто і шкідливі інститути влади. Країні потрібні політики, для яких нарешті влада не буде самоціллю, а лише інструментом відповіді на злободенні питання нашого життя.
Попри всі нинішні виклики, в тому числі військові загрози, маємо унікальний шанс для прориву і не маємо права його упустити.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3