«Світова криза – унікальний шанс для здійснення реформ»

Віктор Пинзеник: інфляцію живить бюджетний дефіцит
07.05.2015
Інфляція у річному вимірі повертає Україну на 20 років назад. Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, коментуючи офіційні показники зростання цін. 
За опублікованими даними, споживчі ціни у квітні зросли на 14%. «За останні п’ять років таких значень цей показник не досягав за рік», - зазначив економіст. У річному вимірі (за останні 12 місяців) інфляція становить 60,9% (у 1996 р. - 39,7%).
Очевидно, зауважив Віктор Пинзеник, що квітень поточного року є нетиповим місяцем для оцінки інфляційної динаміки. Бо на цей місяць припало різке підвищення цін на газ та пов’язані послуги, що стало неминучою платою за сповідуваний роками популізм українських політиків. Але і без урахування даного чинника річний показник інфляції економіст оцінює на рівні 45% (як і місяць тому). «Це тривожні цифри, які вже вимагають для свого означення дещо іншого формулювання, ніж інфляція», - зазначив Віктор Пинзеник. 
Політик констатував: проблеми, які накопичувалися і не вирішувалися роками, сьогодні «прорвало». Фундаментальною з цих проблем називає дефіцит державного бюджету, який разом із уже накопиченими боргами, має розміри, що не можуть фінансуватися безпечними способами. «Вже ні для кого не секрет, що головним і майже єдиним позичальником грошей Уряду на внутрішньому ринку де-факто став НБУ», - сказав економіст, навівши при цьому деякі дані: за минулий рік портфель ОВДП НБУ «розпух» на 171 млрд.грн., за перші чотири місяці цього року – ще на 22 млрд. грн. «Прекрасно зрозуміло, про які гроші йдеться», - зазначив Віктор Пинзеник. Минулого року велика їх сума стерилізувалася (поверталася в НБУ) через продаж доларів. «Зараз такий продаж неможливий із зрозумілої простої причини – відсутності доларів. А в умовах падаючої економіки додаткова пропозиція грошей знаходить «природну» нішу свого застосування. Вона тисне як на обмінний курс, так і на зростання споживчих цін», - констатував політик 
Підсумовуючи, Віктор Пинзеник наголосив, що нам не вийти зі створеного політиками кола «блуду», поки Уряд не приведе до порядку свої фінанси, витрачаючи кошти в межах своїх надходжень, а НБУ не припинить бути слухняною «дійною коровою» Уряду та не згадає свою головну конституційну відповідальність – стабільність національної валюти.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Травень 2022 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5